1400/11/09
16:8
Register

تبلیغاتسایر لیگ ها

آخرین اخبار

گزارش

سه شنبه 09 آذر 1400 18:10

نکونام: در خلق موقعیت فوق‌العاده بودیم

تیم فولاد خوزستان در دیداری خانگی برابر تراکتور به تساوی بدون گل رسید.
به گزارش سایت باشگاه فولاد خوزستان، جواد نکونام پس از تساوی بدون گل تیمش مقابل تراکتور در دیدار هفته هفتم لیگ برتر در کنفرانس خبری اظهار داشت:‌ در نیمه اول خیلی موقعیت داشتیم و به جز یک کرنر که به تراکتور دادیم، حریف از نیمه زمین ما رد نشد. بازی در نیمه اول کاملاً یکطرفه بود و حریف فشار روی دروازه فولاد نیاورد. دو موقعیت تک به تک خراب کردیم و یک توپ را هم از روی خط دروازه درآوردند. به جای اینکه شوت بزنیم ضربه سر زدیم که دفاع حریف توپ را از روی خط برگشت داد. از عملکرد تیمم در نیمه اول کاملاً رضایت داریم خیلی خوب بازی کردیم و بچه‌های ما خیلی زحمت کشیدند.

وی افزود: توانستیم مقابل تراکتور که در دو دیدار قبلی‌اش موقعیتی به سپاهان و پدیده نداد خیلی خوب فرصت به دست بیاوریم و به دروازه حریف نزدیک شدیم. اگر در زدن ضربات آخر دقت داشتیم می‌توانستیم در نیمه اول نتیجه بگیریم. در نیمه دوم مسابقه بسته‌تر و فشرده‌تر شد. حریف پنج بازیکن در عقب زمین و دو هافبک دفاعی در جلوی نفرات تدافعی‌اش داشت. تراکتور به ضدحمله و حفظ توپ با استفاده از سه نفر جلویی‌اش نگاه داشت و همین موضوع کار ما را سخت کرد.

سرمربی تیم فوتبال فولاد تصریح کرد: تراکتور بازی بسته‌ای انجام داد. تیم‌ها سعی می‌کنند در اهواز یک امتیاز بگیرند و خوشحال از اینجا بروند. تراکتور هم نیمه دوم فشرده کار کرد و بازی را بست. نیم‌ساعت پایانی مسابقه در کل توپ 10 دقیقه در جریان بود و تیم حریف مدام بازی را می‌خواباند. بارها روی زمین افتادند اما متأسفانه دروازه‌بان‌شان مصدوم شد که این موضوع جای ناراحتی دارد.

نکونام ادامه داد: بازیکنان تراکتور در سایر دقایق بازی به جز مصدومیت اخباری روی زمین بودند و زمان را کشتند. گلایه ما این است در نیم‌ساعت پایانی در کل 10 دقیقه فوتبال بازی کردیم و در سایر لحظات مدام برانکارد و دکتر به زمین می‌آمد. باید خودمان در نیمه اول گل می‌زدیم در نیمه دوم هم برای گلزنی در دقیقه 92 یا 93 فرصت داشتیم. این مسائل طبیعت فوتبال است اگر گل نزنی و از فرصت‌هایت استفاده نکنی نمی‌توانی بازی را ببری. خیلی از تیم‌ها که بالای جدول هستند با نتیجه یک بر صفر دیدارهای‌شان را می‌برند. امروز یکی از دیدارهایی بود که فولاد در خلق موقعیت فوق‌العاده ظاهر شد. هفته قبل هم چنین ایرادی داشتیم. با وجود خلق موقعیت‌های زیاد در زمانی که 11 نفره بودیم نتوانستیم دو گل به ثمر برسانیم. خلق موقعیت تیم ما خوب است اما برای گلزنی باید تمرکز داشته باشیم.

وی افزود: باید کارمان را ادامه بدهیم. از روزی که من آمده‌ام در سه بازی هفت امتیاز کسب کرده و گلی نخوردیم. شرایط فولاد خوب است. در حال پیشرفت هستیم متأسفانه دو روز قبل صابر حردانی و احمد الجبوری را به دلیل سرماخوردگی شدید از دست دادیم. مهران موسوی را به دلیل مصدومیت دیسک کمر در اختیار نداشتیم؛ با وجود اینکه با ما تمرین کردند شرایط بدنی‌شان به شکلی بود که نمی‌توانستند مقابل تراکتور بازی کنند. به دلیل وینگر نداشتن مجبور شدیم مهدی لیموچی که به تازگی کارت بازی‌اش صادر شده بازی بدهیم. وی چندان با تیم ما نبوده اما به دلیل سرماخوردگی بازیکنان‌مان و اینکه آنها را باید برای دیدارهای بعدی حفظ می‌کردیم به این بازیکنان فرصت دادیم.

سرمربی تیم فوتبال فولاد گفت: آیاندا پاتوسی پنج هفته است برای فولاد بازی نمی‌کند. شرایط فیزیکی این بازیکن را دیدید. حافظ منافع فولاد هستم و باشگاه به من اعتماد کرده که مرا سرمربی گذاشته است. اگر پاتوسی خود را به وزن و شرایط ایده‌آل نرساند مطمئن باشید جریمه سنگینی برایش در نظر می‌گیرم. باید خیلی زود به وضعیت ایده‌آل بازگردد زیرا بازیکن خارجی باید یک سروگردن بالاتر از بازیکنان خودمان باشد. پاتوسی هم باید زود به وضعیت خوب بازگردد تا بتواند به فولاد کمک کند.

نکونام عنوان کرد: در بازی با تراکتور وینگر نداشتیم. الجبوری و حردانی عصای دست ما بودند اما متأسفانه به دلیل اتفاقی که برای آنها رخ داد این بازیکنان را در اختیار نداشتیم. کشاله ران ایوب والی هم آسیب دیده بود و این مدافع هم از بازی در هوادار در تیم‌مان نداریم. با وجود این مشکلات با سایر نفرات خوب کار می‌کنیم و جلو می‌رویم به بچه‌هایم خسته‌نباشید می‌‌گویم زیرا واقعاً زحمت می‌کشند اما باید گل بزنیم. در انتها باید گل بزنیم و این موضوع را نباید فراموش کنیم.
وی در خصوص دلیل بالا رفتن وزن پاتوسی توضیح داد: من به عنوان سرمربی باید از این بازیکن مراقبت کنم. سال گذشته که در فولاد بودیم پاتوسی 75 کیلوگرم وزن داشت اما اکنون 79 کیلو شده پنج هفته هم بازی نکرده است.

نکونام همچنین گفت: هیچ موقع در کنفرانس‌هایم دوست ندارم در مورد بازیکن صحبت کنم اما آنها باید بدانند حافظ منافع باشگاه هستم و باید شرایط آنها را زود درست کنم.

سرمربی تیم فوتبال فولاد با اشاره به داوری دیدار با تراکتور گفت: داوری واقعاً خوب بود و همرنگ قضاوت خوبی داشت. اعتراض به برخی خطاها طبیعت فوتبال است. دیدید در بازی بارسلونا  با ویارئال ژاوی به برخی تصمیمات داور اعتراض کرد. افرادی که در فوتبال هستند این مسائل را درک می‌کنند. اما نمی‌دانم آیا داور چهارم این مسابقه با تراکتور کنار ورزشگاه شهدای فولاد خانه دارد یا اینجا کار می‌کند که در سه بازی از چهار دیدار ا خیر ما داور چهارم بوده است. در دیدار با  هوادار این داور در ورزشگاه بود و به من الکی کارت دادند. امروز هم نمی‌دانم برای چه وی را گذاشتند. واقعاً خنده‌‌ام گرفته بود منتظر پایان بازی بودم تا به خلیفه سلطان که فرد محترمی است بگویم چه اتفاقی رخ داد که باز هم کارت زرد گرفتم وی جواب داد داور چهارم اشتباه کرده است. در تمام سال‌هایی که مربیگری می‌کنم یکبار چهار اخطار نشده‌ام.

نکونام افزود: اعتراض می‌کنم اما اگر این اقدام من سبب ناراحتی کسی شود قطعاً عذرخواهی می‌کنم. خواهش می‌کنم حتی اگر خانه این داور چهارم در اهواز است برای بازی فولاد به ورزشگاه نفرستید. امسال سه مسابقه آمد و دیگر بس است. در دو دیدار با حرکت این داور چهارم کارت زرد گرفتم. اسمش را نمی‌آورم چرا به اندازه کافی با وی در کنار زمین کلنجار رفتیم از افشاریان خواهش می‌کنم دیگر این داور را برای بازی فولاد نفرستد. امروز مشکلی بین تیم‌ها و کادر فنی دو تیم وجود نداشت. دو نیمکت به هم احترام گذاشتند اما داور چهارم بی‌دلیل کارهایی را انجام داد. در بازی قبلی پس از اعتراض من جمله‌ای به کار برد که خنده‌دار است و نمی‌خواهم درباره آن صحبت کنم. این کارها در فوتبال درست نیست. پس از اخطار دادن به من جوابی داد که نمی‌خواهم آن را بگویم این داور به دنبال اسم در کردن است. درست نیست ما بد شویم تا برای داور چهارم، سوم یا ... اتفاقاتی بیفتد.

وی گفت: این بازی چیز خاصی نداشت. تنش و درگیری ندیدیم و فقط اعتراض‌هایی در مورد زمان شروع مسابقه بود. باز هم خواهش می‌کنم دیگر این داور را برای بازی‌های فولاد نفرستند. وی در هفت هفته سه بار داور چهارم بازی‌های فولاد بوده دیگر بس است و می‌خواهم داورانی بگذارند که در کنار زمین آرامش ایجاد کنند. این داور ناگهان شلوغ کرد و سبب عصبانیت ما شد. خلیفه سلطان هم که سن و سال بالایی دارد نزد ما آمد و گفت داور چهارم اشتباه کرده است. ما هم احترام ناظر بازی را واجب دانستیم و خیلی راحت موضوع را تمام کردیم.

ارسال نظر
توجه : نظرات حاوی توهین،افترا،اتهام و ... به اشخاص حقیقی و حقوقی، نظرات شعارگونه مانند مرگ، درود و مشابه آنها و همچنین نظرات طولانی تر از 500 حرف به هیچ وجه منتشر نخواهد شد.

هر نظر = امتیاز برای اعضای سایت. بیشتر بدانیم
 
 
 

نظرات شما (0 نظر تا کنون)

  
فعال ترین هواداران
  • علی یزدانی > امتیاز نظرات : 677 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 879 - مجموع امتیازات : 2667
  • بهزاد زراعت > امتیاز نظرات : 2 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 805 - مجموع امتیازات : 2137
  • رضا زراعت > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 757 - مجموع امتیازات : 1968
  • علی زراعت > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 740 - مجموع امتیازات : 2058
  • مژگان آقاجری > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 732 - مجموع امتیازات : 1949
  • عبدالقادر کامیاب > امتیاز نظرات : 55 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 656 - مجموع امتیازات : 1382
  • فاطمه دهقان > امتیاز نظرات : 4 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 569 - مجموع امتیازات : 1565
  • سيد بابك صالحي > امتیاز نظرات : 2392 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 529 - مجموع امتیازات : 4034
  • ناصر رحيمي فر > امتیاز نظرات : 1119 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 384 - مجموع امتیازات : 2997
  • محمدرضا كريمي نژاد > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 252 - مجموع امتیازات : 1009
نظرات برگزیده
عباس مکوندی : سلام انتخاب قطبی برا فولاد و خوزستان گزینه بسیار عالی است --- عبدالقادر کامياب : زنده باد فولاد بهترین مربی افشین قطبی --- Amordad : سلام،ضمن خوشامدگویی به آقای قطبی،امیدوارم ایشان در فولاد موفق باشند و هواداران صبور فولاد را خوشحال کنند،فولاد در نیم فصل به خانه تکانی اساسی نیاز دارد.با احترام باید عرض کنم بعضی بازیکنان فعلی به هیچ عنوان در حد نام فولاد نیستند و بی انگیزه هستند. --- مصطفی : تبریک بی کران به همه هواداران و باشگاه فولاد. از تمام تعریف ها که بگذریم باید فکری برای از دست دادن فرصت های 100% گل کرد.به امید قهرمانی دوباره فولاد. --- محمد خلوصی : زنده باد فولاد و فولادی --- عزیز : ماشالله فولاد خوزستان ستاره خوزستان --- علی : اگر این حمایتها وهمدلی بین مجموعه باشگاه فولاد مستمر باشداحتمال کسب سهمیه آسیایی برای فولاد دور ازانتظار نیست. --- منصور : سلام : آقای نوید مظفری کارشناسی تیز بین وفنی وعالی وصدالبته باعدالت گل 100%صحیح فولاد را تایید کرد.جناب نوید مظفری توایران همین 1دونه است .اگه یکی دیگه مثلش داشتیم عالی میشد.ولی نداریم.درود برشرف آقای نوید مظفری.فردوسی پور خواست منحرفش کنه ولی بادیدن تکرای صحنه محکومش کرد. به این میگن داور بین المللی نه فغانی. --- منصور : سلام:بله .مسلمه کسانی که به بازیکن فولاد به هردلیلی فحاشی میکنن فولادی نیستند وحتماهوادار تیمهای دیگه هستند واز آمدن آقا رحیم به فولاد ناراحتند.کانون میتونه اینا راشناسایی کنه.وتحویل نیرو انتظامی بده.فحاشی جرم است وزندانی دارد.آقا رحیم کسانی که فحش دادند بی شخصیتی خود وخانواده شان را نشان دادند ودرواقع خودشون لایق این حرفها هستند.شما ناراحت نشید. --- ایمان : همه جوانان خوب بودن ولی آقای پورموسوی دروازه فولاد مطمئن نیست این بابت تخریب هیچکس نیست . ---