1399/04/22
19:42
Register

تبلیغاتسایر لیگ ها

آخرین اخبار

اخبار

شنبه 30 فروردین 1399 13:11

حضور در انتخابات پس از اصلاح اساسنامه؟ چرا که نه!

آذری: هیچوقت دنبال فضاسازی نبوده‌ام

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان می‌گوید هیچوقت به دنبال فضاسازی نبوده و اگر اساسنامه اصلاح شود این انگیزه را دارد تا از تجربیات خود در فدراسیون فوتبال استفاده کند.  

به گزارش سایت باشگاه فولاد خوزستان، سعید آذری مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در گفت‌وگوی رادیویی درباره ماجرای پاداش کی‌روش، دستیارانش، انتخابات فدراسیون و اصلاح اساسنامه و همچنین مسائل این چنینی صحبت کرد که آن را مرور می‌کنیم.

نوع پرداخت پاداش به کی‌روش مبهم است
بحث در مورد پول‌هایی که آقای کی‌روش گرفته، پیچیده است، مخصوصا اینکه من از مفاد قرارداد آقای کی‌روش با فدراسیون فوتبال و جزییات آن اطلاع خاصی ندارم. بدترین نوع قضاوت شاید قضاوت شهودی است که بر اساس شنیده‌ها درباره آدمی که اکنون در ایران نیست، بخواهیم قضاوت کنیم و تصمیم بگیریم. اما طبق صحبت‌های انجام شده مفاد این قرارداد بر این اساس است که ۱۰ درصد از پاداش جام‌جهانی به آقای کی‌روش تعلق می‌گیرد، اینکه این پول پس از اینکه توسط فیفا پرداخت شد به آقای کی‌روش پرداخت می‌گردد و یا اینکه پس از مسابقات جام‌جهانی پرداخت شود مشخص نشده و نقطه ابهام است.

ده درصد از ده میلیون دلار پول زیادی نیست
وقتی شما یک‌نفر را به عنوان سرمربی تیم ملی ایران انتخاب می‌کنید و می‌توانید ده میلیون دلار درآمد داشته باشید، این ده درصد پول خیلی زیادی نیست و سرمربی ارزش این را داشته است. در تمامی کشورها این موضوع است که سرمربی می‌گوید من فلان درصد از پاداش را می‌گیرم و تیم را به جام جهانی می‌برم حتی این موضوع در باشگاه‌ها نیز وجود دارد به عنوان مثال ما فصل پیش با آقای منصوریان توافق کردیم و برای راه‌یابی تیم به مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و صعود در هر مرحله پاداش‌های جداگانه‌ای را لحاظ کردیم.

لزوم رسانه‌ای شدن مسأله چه بوده است؟
تمام تقصیرات را نباید گردن کسی بندازیم که اکنون حضور ندارد و ما از مفاد قراردادش اطلاع نداریم، موضوعی که مشخص است ده درصدی است که در قرارداد آمده و به امضای دو طرف رسیده است. نکته ای وجود دارد که مابه‌التفاوت مبلغی که کی‌روش نسبت به ده درصد گرفته بابت چه چیزی بوده و سوال من این است که چه لزومی داشته این مسائل در مطبوعات عنوان شود.

آماده دریافت پاداش به صورت مستقیم از فیفا بودیم
ما رشید مظاهری را از ذوب آهن در تیم‌ملی داشتیم و پاداشی که به ذوب‌آهن تعلق می‌گرفت ۲۲۶ هزار دلار بود. زمانی که در باشگاه ذوب‌آهن بودم ۶ مکاتبه با فدراسیون فوتبال در این زمینه انجام دادم چرا که در شرایط سختی بودیم و به دنبال حق‌مان بودیم. به فدراسیون این پیشنهاد را دادم که ما می‌توانیم این پول را به طور مستقیم از فیفا دریافت کنیم که به ما اعلام کردند فیفا گفته این پول را تنها به فدراسیون‌ها می‌دهیم و آن‌ها موظف هستند این پول را به باشگاه‌ها بدهند. اینکه چرا این پول به باشگاه‌ها داده نشده و ده درصد ابتدا برای سرمربی تیم ملی پرداخت شده، مشخص نیست.

این مسأله گناه کی‌روش نیست
من اولین مدیرعامل باشگاهی بودم که با آقای کی‌روش بحث داشتم. که آن بحث روی موضوع اکبر ایمانی بود و مصاحبه‌هایی بر علیه من انجام داد اما نمی‌توانم وجدانم را زیر پا بگذارم و بر علیه آدمی که حضور ندارد مصاحبه کنم. به عقیده من کی‌روش آدمی نبود که بیشتر از چیزی که در قراردادش است پول بگیرد و اینکه توانسته پول پاداش را زودتر از بقیه بگیرد، گناه کی‌روش نیست.
فیفا مخالف صد در صد پول‌شویی است
فیفا صرافی نیست که بخواهد بابت طلب‌های ما از خودش، بدهی‌های ما را بپردازد و فیفا ساختار بزرگی است که مانع پول‌شویی می‌شود و روی این موضوع فوق‌العاده حساس است و روی همین مسائل آقای سپ بلاتر و بسیاری از همکارانش را دستگیر کردند و فیفا به ای‌اف‌سی هیچ پولی بابت طلب تیم ملی ایران نداده است.

تمام پول ذوب‌آهن را از ای‌اف‌سی گرفتم
 من فصل پیش که مدیرعامل ذوب‌آهن بودم، حدود ۴۰۷ هزار دلار بابت مسابقات آسیا را خودم در قطر از طریق سفارت‌خانه ایران در مالزی و قطر هماهنگ کردم و تا سنت آخر آن‌را گرفتم. این موضوع تماماً تلاش فردی بوده و اینکه یک کار سازمان یافته و اصولی باشد، نبوده است. تمام راه‌کار آن را خودمان پیدا کردیم و جا دارد من از سرکار خانم افخم و سفیرمان در قطر و مالزی تشکر کنم. مسائل زیادی از جمله اساسنامه، سه میلیون دلار کمپ اسپایر و ... جمع می‌شود و یک پکیج بی‌اعتمادی برای فوتبال ما در ای‌اف‌سی و فیفا می‌سازد و این موضوعات تبعات خواهد داشت. وقتی رئیس فدراسیون ما اعتراف می‌کند که ما به فیفا دروغ گفتیم شما نباید انتظار خاصی از مدیرعامل یک باشگاه داشته باشید.

حضور در انتخابات پس از اصلاح اساسنامه؟ چرا که نه!
اولین کسی که درباره اساسنامه قبل از نامه فیفا صحبت کرد، من بودم و متاسفانه بعد از آن مشکلاتی برای من درست شد که خداوند کمک کرد و حقانیت صحبت ما ثابت شد. اگر احساس کنم که ساختار اصلاح شده و آن موضوعی که اعضای محترم مجمع به دنبال آن هستند، در اساسنامه قید می‌شود چرا که نه؟ من می‌توانم تجربیاتی که طی ۱۹ سال در فوتبال کسب کرده‌ام را در جایگاه‌های بالاتر استفاده کنم اما این به شرطی است که اساسنامه‌های باشد که تمامی معضلات را حل کند و اعتمادی که بین فدراسیون، ای‌اف‌سی و نهادهای بالادستی کم‌رنگ شده است را بهبود ببخشد. ما باید سه کمیته در اساسنامه جدید خود قرار بدهیم تا مشکلات حل شود و متاسفانه شنیده‌ام که این کمیته‌ها بازهم در اساسنامه قرار ندارند. ۱_ کمیته امور مالی، در فدراسیون امور مالی وجود دارد اما کمیته‌ای نیست که حاصل برنامه ریزی مالی باشد و راه‌کارهای مالی را بداند. ۲_ کمیته تطبیق و ممیزی ۳_ کمیته مدیریت.

پاداش حضور هر بازیکن در جام جهانی: ۲۲۶ هزار دلار
باشگاه‌ها از این موضوعات ضربه می‌بینند، شما ببینید از جام‌جهانی روسیه چقدر گذشته اما باشگاه‌ها هنوز یک سنت نگرفته اند. هر بازیکن ۲۲۶ هزار دلار برای هر باشگاه درآمد داشته است و برای هر باشگاه تعداد نماینده آن را در جام‌جهانی در این عدد ضرب کنید.

هیچوقت دنبال فضاسازی نبوده ام
دوستانی که در فدراسیون فوتبال و یا کمیته‌های مختلف آن از جمله انضباطی ، اخلاق و ... حضور دارید، من همیشه صراحت لهجه داشته‌ام، رک و پوست کنده حرفم را زده ام و هیچ‌وقت هم فضاسازی نکرده‌ام. از شما خواهش می‌کنم وقتی هم‌وطن شما موضوعی را جلوتر از شما متوجه می‌شود و می‌گوید را گوش کنید، شاید اگر اینکار را انجام می‌دادید درصدی از این موضوع که پیش آمده برای ما اتفاق نمی‌افتاد.

منبع خبر : fooladfc.ir

ارسال نظر
توجه : نظرات حاوی توهین،افترا،اتهام و ... به اشخاص حقیقی و حقوقی، نظرات شعارگونه مانند مرگ، درود و مشابه آنها و همچنین نظرات طولانی تر از 500 حرف به هیچ وجه منتشر نخواهد شد.

هر نظر = امتیاز برای اعضای سایت. بیشتر بدانیم
 
 
 

نظرات شما (0 نظر تا کنون)

  
فعال ترین هواداران
  • علی یزدانی > امتیاز نظرات : 664 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 405 - مجموع امتیازات : 2180
  • رضا زراعت > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 398 - مجموع امتیازات : 1609
  • بهزاد زراعت > امتیاز نظرات : 2 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 396 - مجموع امتیازات : 1728
  • ناصر رحيمي فر > امتیاز نظرات : 1119 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 384 - مجموع امتیازات : 2997
  • علی زراعت > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 366 - مجموع امتیازات : 1684
  • مژگان آقاجری > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 360 - مجموع امتیازات : 1577
  • فاطمه دهقان > امتیاز نظرات : 4 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 294 - مجموع امتیازات : 1290
  • عبدالقادر کامیاب > امتیاز نظرات : 52 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 277 - مجموع امتیازات : 1000
  • سيد بابك صالحي > امتیاز نظرات : 2392 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 246 - مجموع امتیازات : 3751
  • محمد تقی محب > امتیاز نظرات : 5 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 196 - مجموع امتیازات : 536
نظرات برگزیده
عباس مکوندی : سلام انتخاب قطبی برا فولاد و خوزستان گزینه بسیار عالی است --- عبدالقادر کامياب : زنده باد فولاد بهترین مربی افشین قطبی --- Amordad : سلام،ضمن خوشامدگویی به آقای قطبی،امیدوارم ایشان در فولاد موفق باشند و هواداران صبور فولاد را خوشحال کنند،فولاد در نیم فصل به خانه تکانی اساسی نیاز دارد.با احترام باید عرض کنم بعضی بازیکنان فعلی به هیچ عنوان در حد نام فولاد نیستند و بی انگیزه هستند. --- مصطفی : تبریک بی کران به همه هواداران و باشگاه فولاد. از تمام تعریف ها که بگذریم باید فکری برای از دست دادن فرصت های 100% گل کرد.به امید قهرمانی دوباره فولاد. --- محمد خلوصی : زنده باد فولاد و فولادی --- عزیز : ماشالله فولاد خوزستان ستاره خوزستان --- علی : اگر این حمایتها وهمدلی بین مجموعه باشگاه فولاد مستمر باشداحتمال کسب سهمیه آسیایی برای فولاد دور ازانتظار نیست. --- منصور : سلام : آقای نوید مظفری کارشناسی تیز بین وفنی وعالی وصدالبته باعدالت گل 100%صحیح فولاد را تایید کرد.جناب نوید مظفری توایران همین 1دونه است .اگه یکی دیگه مثلش داشتیم عالی میشد.ولی نداریم.درود برشرف آقای نوید مظفری.فردوسی پور خواست منحرفش کنه ولی بادیدن تکرای صحنه محکومش کرد. به این میگن داور بین المللی نه فغانی. --- منصور : سلام:بله .مسلمه کسانی که به بازیکن فولاد به هردلیلی فحاشی میکنن فولادی نیستند وحتماهوادار تیمهای دیگه هستند واز آمدن آقا رحیم به فولاد ناراحتند.کانون میتونه اینا راشناسایی کنه.وتحویل نیرو انتظامی بده.فحاشی جرم است وزندانی دارد.آقا رحیم کسانی که فحش دادند بی شخصیتی خود وخانواده شان را نشان دادند ودرواقع خودشون لایق این حرفها هستند.شما ناراحت نشید. --- ایمان : همه جوانان خوب بودن ولی آقای پورموسوی دروازه فولاد مطمئن نیست این بابت تخریب هیچکس نیست . ---