1399/10/27
17:22
Register

تبلیغاتسایر لیگ ها

آخرین اخبار

اخبار

جمعه 09 آبان 1399 16:14

جنجالی به اسم تشویش اذهان عمومی!

شبه‌جزیره‌ای که در اعلام استقلالش با شکست سنگینی مواجه شده، حالا دست به رفتارهای عجیبی هم می‌زند و صدایی را که از آنها انتقاد می‌کند، خاموش می‌کند؛ خاموشی‌ای عجیب که اسمش را هم «تشویش اذهان عمومی» گذاشته‌اند! ‌تازه‌ترین شاهکاری که فدراسیون باقی‌مانده از مهدی تاج و علی کفاشیان رقم زده، محرومیت سعید آذری، مدیرعامل کنونی باشگاه فولاد خوزستان، از هرگونه فعالیت فوتبالی تا اطلاع ثانوی است. جرم؟ انتقاد از مسئولان فدراسیون فوتبال!

به گزارش سایت باشگاه فولاد خوزستان، روزنامه شرق نوشت: «فدراسیون فوتبال ایران قریب به یک دهه می‌شود که شبیه شبه‌جزیره‌ای در تلاش برای اعلام استقلال است؛ از زمانی که تیم علی کفاشیان روی کار آمد تا وقتی که در این نهاد قدرت به دست مهدی تاج رسید و حالا که تاج رفته و رفقایش فدراسیون را می‌چرخانند، این تلاش ادامه داشته است. آنها همواره برای تأمین نیازهای مالی دستشان به سوی دولت دراز بوده ولی وقت پاسخ‌گویی و حساب پس‌دادن، نهادی مستقل شده‌اند که نه به ایرانی‌ها، بلکه موظف به پاسخ‌گویی به مسئولان فیفا هستند. این دوگانگی از زمانی که فوتبال به دست مدیران مذکور رسید، بیشتر هم شد و دایره‌ای تنگ شکل گرفت که فقط افراد «خاص» که در حلقه دوستان جا داشتند، می‌توانستند جواز ورود به آن را بگیرند. در این بین اقدام خطرناک دیگری هم که صورت گرفت و می‌گیرد حذف صدای منتقدانی است که علیه مدیریت حرف می‌زنند؛ برای این مسئولان در چند سال اخیر شرایط یکسان بوده است؛ یا با ما یا علیه ما!

شبه‌جزیره‌ای که در اعلام استقلالش با شکست سنگینی مواجه شده، حالا دست به رفتارهای عجیبی هم می‌زند و صدایی را که از آنها انتقاد می‌کند، خاموش می‌کند؛ خاموشی‌ای عجیب که اسمش را هم «تشویش اذهان عمومی» گذاشته‌اند! ‌تازه‌ترین شاهکاری که فدراسیون باقی‌مانده از مهدی تاج و علی کفاشیان رقم زده، محرومیت سعید آذری، مدیرعامل کنونی باشگاه فولاد خوزستان، از هرگونه فعالیت فوتبالی تا اطلاع ثانوی است. جرم؟ انتقاد از مسئولان فدراسیون فوتبال!

دو روز پیش بود که خبری روی خروجی سایت فدراسیون فوتبال رفت که سعید آذری فعلا محروم است و یک هفته فرصت دارد تا اعتراض کند. سعید آذری اما با شنیدن این خبر و در حالی‌ که مثل بسیاری دیگر از مخاطبان فوتبالی شوکه شده بود، خبر داد جرمش به زعم اهالی فدراسیون فوتبال «تشویش اذهان عمومی» است! جالب این که آذری دلایل محرومیتش را انتقاد از فدراسیون فوتبال عنوان می‌کند و می‌گوید: «دلیل محرومیت و احضار من به کمیته اخلاق را مصاحبه مردادماه من دانستند. گفتند که من در مردادماه علیه فدراسیون مصاحبه کرده‌ام. من در آن مصاحبه گفته بودم تا زمانی که مهدی تاج در فدراسیون فوتبال بوده، این فدراسیون مقداری نظم و انضباط داشته است اما حالا با بلاتکلیفی همان یک ذره نظم و انضباط را هم ندارد و دچار سردرگمی شده است. به من گفتند که این صحبت مصداق تشویش اذهان عمومی است. در واقع برای انتقاد از فدراسیون فوتبال محروم شده‌ام. امروز دوباره دلیل دیگری را برای من آوردند. من اخیرا گفته بودم گویا متولیان فوتبال مرده‌اند که مردم برای اعتراض به مجلس می‌روند و هیچ برنامه‌ای برای کنترل اتفاقات داخل فوتبال وجود ندارد. دلیل دیگری را هم که آورده بودند این بود که گفتند چرا من علیه بازگشت اصفهانیان به کمیته داوران عکس‌العمل بد نشان دادم. همه این موارد را مصداق تشویش اذهان عمومی دانستند.»

مشخص نیست تعریف مسئولان فدراسیون فوتبال که سعید آذری علیه دوستانشان صحبت کرده، از تشویش اذهان عمومی چیست؟ به زعم آنها در فدراسیون فوتبال ایران همه‌ چیز گل و بلبل بوده و مسئولان هر کدام به درستی و شایستگی پست گرفته‌اند که انتقادهای موجود به تشویش اذهان عمومی تشبیه شده است! البته به نظر می‌رسد آنهایی که علیه سعید آذری حکم داده و محرومش کرده‌اند در دسته آخرین حلقه تنگ بازمانده از شبه‌جزیره مذکور باشند و به دنبال گرفتن انتقام از مدیرعامل کنونی باشگاه فولاد!

سعید آذری در چند سال اخیر همواره یکی از منتقدان جدی فدراسیون فوتبال بوده است. اتفاقا هشدارهای او مانع از برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال شد. او بود که خبر داد نواقص اساسنامه آن‌ قدر زیاد است که مانع پیشرفت فوتبال می‌شود. سعید آذری همان مدیری است که به دنبال جمع‌آوری امضا رفت تا علیه مفاد عجیب‌وغریبی که برای کاندیدای ریاست‌شدن لازم است، اقدام کند. حالا که آخرین فرصت‌ها برای دست‌وپازدن و ماندن روی صندلی فدراسیون است، چرا از کسی که به‌درستی و دلسوزانه انتقاد کرده است، انتقامی گرفته نشود؟!

کمیته اخلاق و صیانت فدراسیون فوتبال آن‌ قدر خودش را درگیر پرونده انتقاد از فدراسیون فوتبال کرده که «احتمالا» از سر غفلت فراموش کرده به موارد دیگری که وظیفه‌اش رسیدگی به آنها است، برسد! البته شاید به زعم آنها، این موارد چندان هم اهمیت نداشته‌اند ولی بد نیست همین موارد بی‌ارزش مثل دلالی، فساد در قراردادها، فایل‌های صوتی لورفته زننده، بستن قراردادها مشکوک در هتل‌های لوکس، ریختن پول بی‌زبان به پای مربی بی‌کیفیت و ماست‌مالی‌کردن بندهای عجیب قرارداد، کتک‌زدن هواداران به دست بازیکنان و ... را هم در دستور کار قرار دهد. البته اگر تمایلی برای انجامش باشد، چون ظاهرا هیچ‌کدام از موارد بالا به مهم‌بودن انتقاد از فدراسیون فوتبال و مسئولان این نهاد نیست!

حالا که مسئولان کنونی فدراسیون فوتبال در آخرین ماه‌های احتمالی حضورشان خرده‌رفتارهای عجیب در پیش گرفته و مخالفان را به جرم تشویش اذهان عمومی از دور خارج می‌کنند، باید تاوان تصمیم‌هایشان را بدهند؛ فعلا این تاوان با اعتراض و انتقاد گسترده از رفتار عجیب آنها صورت گرفته است؛ جایی که از بازیکن و مربی و پیشکسوت گرفته تا هواداران فوتبال، عمل عجیب آنها را زیر سؤال برده‌اند. شاید بد نباشد مسئولان فدراسیون فوتبال نگاهی را که بیرون از مجموعه به آنها می‌شود، دقیق‌تر مرور کنند؛ اگر هم وقت و فرصتش را ندارند می‌توانند به همین تک‌ واکنش علی کریمی، کاپیتان سابق تیم ملی، نگاهی بیندازند؛ جایی که او می‌گوید: «برای حرف حق زدن آدم‌ها را محروم می‌کنید؛ چه زمانی یکی پیدا می‌شود و شما را به خاطر ظلمی که در حق فوتبال کرده‌اید، محروم کند؟» شاید به غیر از علی کریمی، این پرسش مخاطبان زیادی در فوتبال ایران هم باشد.»

ارسال نظر
توجه : نظرات حاوی توهین،افترا،اتهام و ... به اشخاص حقیقی و حقوقی، نظرات شعارگونه مانند مرگ، درود و مشابه آنها و همچنین نظرات طولانی تر از 500 حرف به هیچ وجه منتشر نخواهد شد.

هر نظر = امتیاز برای اعضای سایت. بیشتر بدانیم
 
 
 

نظرات شما (0 نظر تا کنون)

  
فعال ترین هواداران
  • علی یزدانی > امتیاز نظرات : 667 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 477 - مجموع امتیازات : 2255
  • رضا زراعت > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 460 - مجموع امتیازات : 1671
  • بهزاد زراعت > امتیاز نظرات : 2 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 453 - مجموع امتیازات : 1785
  • علی زراعت > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 443 - مجموع امتیازات : 1761
  • مژگان آقاجری > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 429 - مجموع امتیازات : 1646
  • ناصر رحيمي فر > امتیاز نظرات : 1119 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 384 - مجموع امتیازات : 2997
  • فاطمه دهقان > امتیاز نظرات : 4 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 332 - مجموع امتیازات : 1328
  • عبدالقادر کامیاب > امتیاز نظرات : 53 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 321 - مجموع امتیازات : 1045
  • سيد بابك صالحي > امتیاز نظرات : 2392 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 291 - مجموع امتیازات : 3796
  • محمد تقی محب > امتیاز نظرات : 5 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 196 - مجموع امتیازات : 536
نظرات برگزیده
عباس مکوندی : سلام انتخاب قطبی برا فولاد و خوزستان گزینه بسیار عالی است --- عبدالقادر کامياب : زنده باد فولاد بهترین مربی افشین قطبی --- Amordad : سلام،ضمن خوشامدگویی به آقای قطبی،امیدوارم ایشان در فولاد موفق باشند و هواداران صبور فولاد را خوشحال کنند،فولاد در نیم فصل به خانه تکانی اساسی نیاز دارد.با احترام باید عرض کنم بعضی بازیکنان فعلی به هیچ عنوان در حد نام فولاد نیستند و بی انگیزه هستند. --- مصطفی : تبریک بی کران به همه هواداران و باشگاه فولاد. از تمام تعریف ها که بگذریم باید فکری برای از دست دادن فرصت های 100% گل کرد.به امید قهرمانی دوباره فولاد. --- محمد خلوصی : زنده باد فولاد و فولادی --- عزیز : ماشالله فولاد خوزستان ستاره خوزستان --- علی : اگر این حمایتها وهمدلی بین مجموعه باشگاه فولاد مستمر باشداحتمال کسب سهمیه آسیایی برای فولاد دور ازانتظار نیست. --- منصور : سلام : آقای نوید مظفری کارشناسی تیز بین وفنی وعالی وصدالبته باعدالت گل 100%صحیح فولاد را تایید کرد.جناب نوید مظفری توایران همین 1دونه است .اگه یکی دیگه مثلش داشتیم عالی میشد.ولی نداریم.درود برشرف آقای نوید مظفری.فردوسی پور خواست منحرفش کنه ولی بادیدن تکرای صحنه محکومش کرد. به این میگن داور بین المللی نه فغانی. --- منصور : سلام:بله .مسلمه کسانی که به بازیکن فولاد به هردلیلی فحاشی میکنن فولادی نیستند وحتماهوادار تیمهای دیگه هستند واز آمدن آقا رحیم به فولاد ناراحتند.کانون میتونه اینا راشناسایی کنه.وتحویل نیرو انتظامی بده.فحاشی جرم است وزندانی دارد.آقا رحیم کسانی که فحش دادند بی شخصیتی خود وخانواده شان را نشان دادند ودرواقع خودشون لایق این حرفها هستند.شما ناراحت نشید. --- ایمان : همه جوانان خوب بودن ولی آقای پورموسوی دروازه فولاد مطمئن نیست این بابت تخریب هیچکس نیست . ---