FooladFc.ir

نکونام: با برنامه ریزی به مصاف سپاهان می‌رویم

تیم فولاد خوزستان فردا باید در ورزشگاه نقش جهان به مصاف سپاهان برود.
به گزارش سایت باشگاه فولاد خوزستان، جواد نکونام سرمربی فولاد در نشست خبری پیش از دیدار حساس فردا برابر سپاهان گفت: می دانیم با یکی از تیم هایی بازی داریم که بهترین زیرساخت های فوتبال را دارد. شاید این تیم یکی از اولین باشگاه هایی باشد که به صورت حرفه ای تمام کارهای باشگاهی خود را انجام داده است. با قاطعیت می‌‌شود گفت که یکی از بهترین تیم های 5، 6 سال اخیر فوتبال ایران هستند که با یک برنامه ریزی و یارگیری خوب و یک سازمان فوق العاده توانسته‌اند هر سال بهترین عملکرد را داشته باشند.

وی ادامه داد: خوشحالم که فردا می‌توانیم مقابل تیم سپاهان بازی خوبی را برگزار کنیم و می دانیم تیم قدرتمندی هستند، نفرات خوب و پرمهره ای دارند. بهترین بازیکنان تیمشان را نگه داشته اند و بهترین بازیکنان سایر تیم ها را توانسته اند جذب کنند، از جمله تیم خود ما. آنها تیم فوق العاده‌ای دارند و قطعا هر دو تیم فردا دیدار سختی را در پیش دارند و امیدوارم یک بازی خوب و تاکتیکی را ببینیم. برای بازی فردا برنامه ریزی داریم و تیم حریف را آنالیز کرده ایم. امیدوارم بتوانیم بازی خوبی داشته باشیم و بچه هایمان با تمرکز کامل در بازی حضور پیدا کنند.

وی درباره بازیکنان محروم و مصدوم تیمش برای بازی فردا گفت: متأسفانه خیلی وقت است که ایوب والی را در اختیار نداریم و مصدومیت او برطرف نشده است. هفته قبل نیز گفتم که مهران درخشان مهر بایستی عمل جراحی انجام بدهد و فردا غایب است. شیمبا را به دلیل 4 کارته بودن در اختیار نداریم و بازیکنان جایگزین قطعا فردا بهترین عملکرد را خواهند داشت و بهترین بازی را انجام می دهند. خدا را شکر سایر بازیکنان شرایط خوبی دارند و آماده مسابقه هستند.

نکونام درباره اینکه تنها فولاد و سپاهان توانسته اند مجوز حرفه ای حضور در لیگ قهرمانان آسیا را کسب کنند و استقلال و پرسپولیس حذف شوند و این مسئله چه پیامی برای فوتبال ایران دارد، گفت: واقعا این موضوع ناراحت کننده است و باعث ناراحتی تمام جامعه فوتبال شده است چرا که این فاجعه برای کشورمان و تیم هایش رخ داده است. ما همگی زیر پرچم ایران در مسابقات شرکت می‌کنیم و این اتفاق برایمان اصلا خوب نیست. ولی از یک طرف هم به نفع فوتبال ما می شود که حداقل از این به بعد واقعیت ها را بگوئیم و امیدوارم این برایمان درس عبرتی شود و اطلاعات درست را به AFC و فیفا بدهیم و گاهی اوقات سندسازی نکنیم.

وی ادامه داد: اگر سپاهان و فولادخوزستان در لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا نمی‌کردند و مجوز حرفه ای را نمی‌گرفتند، آبروی فوتبال ایران می رفت. با اینکه ما در آسیا در رتبه نخست رنکینگ قرار داریم و می‌توانیم بگوییم تیمی هستیم که با قاطعیت به جام جهانی صعود کرده‌ایم، ولی از نظر زیرساخت و کارهای حرفه ای از میانه جدول رو به پایین هستیم چرا که شرایط خوبی در فوتبال حرفه ای نداریم. فقط استعدادها و بازیکنان هستند که نتایج و فوتبالمان را رو به جلو می برند و شرایط زیرساختی، مدیریتی و شرایط سختی که در فوتبال ما وجود دارد را تحمل می کنیم و فقط امروزمان را به فردا می سپاریم تا به جلو برویم.

سرمربی فولاد در پایان گفت: امیدوارم این شرایط به ما و مسئولین تکانی بدهد تا از این به بعد با جریان سالم و کارهای درست، بتوانیم به فوتبال کمک کرده و برای بهتر شدن فوتبال کشور زیر ساخت ها را فراهم کنیم. از این موضوع خوشحالم که دو باشگاه بزرگ فولاد و سپاهان توانستند مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را کسب کنند و امیدوارم بتوانند در این رقابت نماینده های شایسته‌ای باشند.

کد خبر : 10528 - جمعه 17 دی 1400 - 22:17
© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به باشگاه فولاد خوزستان است