FooladFc.ir

از رسانه ها؛ درسی که فولاد به سرخابی ها داد

محمدکریم روزبه در روزنامه ورزشی 90 نوشت:
تراکتورسازی با شکست مقابل الاتحاد در عربستان رسما از گردونه رقابتهای آسیایی خارج شد. استقلال در روزی که حتی شایسته پیروزی بود در برابر الشباب تن به شکست تلخی داد تا با جام باشگاههای آسیا خداحافظی کند.
سپاهان که آغاز نگران کننده‌ای داشت رفته رفته به خودش آمد و در هفته پنجم رقابتهای جام باشگاهها آسیا با قدرت توانست از سد «السد» قطر بگذرد تا حالا تبدیل به شانس اول صعود از گروهش شود. سرانجام به نماینده چهارم کشورمان یعنی فولادخوزستان قهرمان رقابتهای لیگ برتر می‌رسیم که در جام باشگاههای آسیا هم تاکنون پرتوان ظاهر شده و اجازه نداده برای صعود کارش به اگر و اما بکشد و یک هفته قبل از پایان مرحله گروهی به مرحله بعدی صعود کرد.
فولاد در برابر الجیش قطر «عیش» صعود خود را تکمیل کرد تا ثابت کند در حال حاضر بهترین تیم ایرانی و یکی از تیم‌های شایسته آسیایی است.

***
تعریف و تمجید از تیم‌ قهرمان کار سختی به نظر نمی‌رسد،‌ اما وقتی تیم فولاد را از کادرفنی گرفته تا بازیکنانش با تیم‌‌هایی مانند استقلال و پرسپولیس مقایسه می‌کنیم در خواهیم یافت مزد شایستگی‌های یک تیم تنها در مبلغ قرارداد بازیکنان و هزینه‌هایی که طی یک سال می‌کنند،‌نیست.
فرکی تیمی یکدست و جنگنده و باانگیزه‌ای را ساخت که به معنای واقعی یک تیم بود و ستاره‌ میلیاردی در آن به چشم نمی‌خورد که به دیگران فخر بفروشد. در این تیم کسی به دنبال آقای گلی به این معنا که بخواهد با خودخواهی گلزنی کند وجود نداشت و هدف تعریف شده موفقیت فولاد بود که اتفاقا چنین هم شد و فولاد توانست با تکیه به قدرت فنی خود و با کمترین حاشیه تبدیل به قدرت اول فوتبال ایران شود.

در این مجموعه بی‌انصافی است که یادی از مدیرعامل این باشگاه نکنیم که برخلاف مدیران عامل استقلال و پرسپولیس که دائما روی آنتن بودند تمام تلاش خود را بدون جنجال بکار بست تا فولاد در آرامش کامل گام‌های موفقیت را بردارد.
حالا فولاد نمونه یک باشگاه حرفه‌ای در فوتبال ماست که هم آکادمی بازیکن دارد و هم تیم‌های پایه‌های این مجموعه نیز مانند تیم بزرگسالان حرفهای زیادی برای گفتن دارند.

کد خبر : 5918 - یک شنبه 31 فروردین 1393 - 9:27
© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به باشگاه فولاد خوزستان است