FooladFc.ir
ايلی استان:
مجموعه در حال تغییر است هواداران باید صبور باشند

 سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: در بازی با استقلال خوزستان سه امتیازی که حق‌مان بود را نگرفتیم.
به گزارش سایت باشگاه فولاد خوزستان، ایلی استان سرمربی رومانیایی تیم فولاد خوزستان پس از تساوی صفر - صفر شاگردانش مقابل استقلال خوزستان، در نشست خبری اظهار داشت: متاسفانه سه امتیازی که حق‌مان بود را نگرفتیم. بازیکنانم امروز دویدند و جنگیدند و موقیعتی خلق کردند، اما به نتیجه لازم نرسیدیم. اگر در نیمه اول به گل می‌رسیدیم، خط دفاع حریف باز می‌شد و می‌توانستیم باز هم گل بزنیم.

وی افزود: شنیدم که برخی شعار علیه مدیریت باشگاه دادند که این مسئله جای تاسف دارد. هواداران باید بدانند زمانی که یک مجموعه در حال تغییرات است، باید صبور باشند. فوتبال این نیست که یک عده را جلوی محوطه بگذارید و دفاع کنند. حتی می‌دانم که بازیکنانم به اندازه ما ناراحت هستند و البته انگیزه‌شان برای بازی بعدی بالاتر خواهد رفت. از هواداران می‌خواهم با ما باشند، چون به آنها نیاز داریم. مطمئنم با کار و مسئولیت پذیری بیشتر نتایج بهتری می‌گیریم. امروز سعی کردیم وارد محوطه حریف بشیم که نشد. البته روی ضدحملات حریف هوشیار بودیم که در نهایت نتیجه صفر بر صفر شد.

سرمربی فولاد خوزستان در پاسخ به این سوال که چرا باید تیمش در چنین شرایطی باشد؟ گفت: الان نمی‌توانیم بازیکن جدیدی تا نیم فصل جذب کنیم. من دیروز هم درباره شرایط پرسپولیس صحبت کردم. 6، 7 سال پیش فولاد بهتر از پرسپولیس بود اما مسئولان پرسپولیس یک برنامه ریزی درست داشتند و مربی خوبی را جذب کردند. هواداران هم صبور بودند و این تیم توانست نتایج خوبی بگیرد. پرسپولیس در این سال‌ها وارد مسیری شد که همیشه مدعی قهرمانی بود، چه در ایران و چه در آسیا. در دیدار مقابل السد هواداران زیادی به استادیوم آمدند و خیلی‌ها هم بیرون ماندند.

استان ادامه داد: من با دعوت پورموسوی آمدم و یک‌ونیم سال است که اینجا هستم. یقیناً مسئولان جدید باشگاه می‌دانستند که من تنها مربی خارجی در باشگاه بودم. من همان زمان گفتم که هدف اصلی‌ام تغییر استراتژی تیمی است. در همان اوایل کارم که با کادر فنی جدید آمدم، سه بازی خارج از خانه داشتیم که شرایط سختی بود

وی عنوان کرد: برخی از بازیکنان می‌خواستند که برنده شوند، ولی نیاز به رقابت آنها با سایر نفرات بود. در واقع هدف ما این بود که با توجه به این مسائل، هر بازی سعی کنیم که تغییرات محدودی داشته باشیم. برای این کار نیاز به زمان داریم که با توجه به نحوه بازی‌مان که پرس کردن است، نیاز به زمان وجود دارد. باید این را هم بگویم که هواداران مشکلات ما را نمی‌دانند. در مجموع نیاز به زمان است که مشکلات حل شود. اگر مدیریت باشگاه وقت کافی به من بدهد که تا نیم فصل تیمی قوی بسازیم، خواهید دید فولاد چه حرف‌هایی برای گفتن خواهد داشت. من مربی‌ای نیستم که بخواهم بهانه‌جویی کنم. من و کادر فنی می‌دانیم که چه کاری باید کرد. در وهله اول نیاز به حمایت و صبوری هواداران و همچنین هیئت مدیره داریم.

سرمربی فولاد تصریح کرد: وقتی بازی‌ها به استادیوم خودمان منتقل شوند، مالکیت ما هم بیشتر می‌شود. چطور امکان دارد که در زمین خودی بازی کنیم و ارتفاع چمن اینقدر بالا باشد. شما شاهد خواهید بود که ما در استادیوم خودمان چطور بازی می‌کنیم. اگر یک گل بخوریم، چند گل می‌زنیم. به هر حال تا نیم‌فصل فعلاً زمان تست و آزمون هست و اگر باشگاه به من اعتماد کند، آینده را خواهید دید. امیدوارم هواداران هم صبور باشند.

استان درباره عملکرد بازیکنان خارجی فولاد گفت: کاری که می‌کنیم، این است که آنها را ترغیب کنیم تا بهتر شوند. باید بگویم که وقتی بازیکنان خارجی به اینجا می‌آید، هدف اول‌شان این است که پول بیشتری نسبت به بازیکنان بومی بگیرند و البته باید یک سر و گردن بالاتر هم باشند. به هر حال هنوز نمی‌توانم درباره عملکرد آنها صحبت کنم و باید تا نیم فصل صبر کرد.

وی در ادامه این نشست خبری اظهار داشت: من نه تیمم را خودم ساخته‌ام، نه بازیکنی را جذب کرده ام. اگر تیم را خودم می‌بستم، می‌توانستم روی آن صحبت زیادی داشته باشم. صحیح نیست که اول فصل یک نفر بیاید و بگوید که تیم را برای قهرمانی بسته‌ایم. فوتبال یک پدیده پیچیده است که باید آموزش داد و کار کرد. من هم کسی نیستم که یکباره همه چیز را تغییر بدهم. دو، سه ماه آینده شرایط جدید را خواهید دید، البته اگر این فرصت و شانس به من داده شود.

استان در پایان گفت: هواداران نقش مهمی دارند. همانطور که دیدید، پرسپولیس مقابل السد 14 بازیکن بیشتر نداشت، اما هواداران آنقدر صبور بودند و حمایت کردند تا پرسپولیس توانست به گل تساوی برسد و فینالیست شود. امیدوارم هواداران ما هم باید صبور باشند و در سختی‌ها حمایت کنند.

کد خبر : 9107 - جمعه 04 آبان 1397 - 8:0
© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به باشگاه فولاد خوزستان است