1402/03/14
18:1
Register

تبلیغاتسایر لیگ ها

یار دوازدهم

صفحه اصلی >    یار دوازدهم

در شهر اهواز که دارای باشگاه‌های فوتبال ریشه‌داری مانند استقلال اهواز و شاهین اهواز است؛ فولاد خوزستان با سابقه کم حضور در عرصه لیگ برتر توانسته است هواداران بسیاری را به خود جذب کند. کارشناسان فوتبال به اتفاق دلیل این پدیده را استفاده از جوانان بومی در این تیم می‌دانند.

هواداران فولاد خوزستان در فصل های گذشته با مشاهده فوتبال زیبای این تیم و کسب مقام چهارمی لیگ برتر ایران توسط شاگردان حسین فرکی آشتی دوباره ای با فوتبال ناب استان خوزستان کرده اند به نحوی که با آغاز سیزدهمین دوره از لیگ برتر شاهد افزایش تعداد هواداران در استادیوم های تختی و غذیر اهواز بودیم.

اوج حمایت های هواداران فولاد از این تیم به بازی های نیم فصل دوم سیزدهمین دوره از لیگ برتر می رسد، با انتقال بازی های این تیم به استادیوم جدید و مجهز غدیر اهواز فولادی ها رکورد تازه ای در حمایت از تیمشان کسب کردند. پر تماشاگرترین بازی های خانگی این فصل مقابل تیم پرسپولیس تهران بود، این تیم در فاصله کمتر از دو هفته دوبار (هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال و یک چهارم جام حذفی) پذیرای شاگردان دایی بود و در این 2 دیدار نیز پیروز از میدان خارج شد. استقابل هواداران فولاد در این بازی ها بگونه ای بود که کمتر جای خالی در سکوهای غذیر دیده می شد و جمعیت به بیش از 45 هزار نفر در بازی دوم رسید و این در حالی است که سکوهای استادیم پیر تختی اهواز هیچگاه این خیل از هواداران را به خود ندیده بود. تا قبل از سیزدهمین دوره از لیگ، پرتماشاگرترین بازی خانگی فولاد مربوط بازی مقابل پرسپولیس در فصل ۸۷-۸۸ می باشد؛ در این بازی ٣٠،٠٠٠ نفر در ورزشگاه تختی اهواز حضور داشتند.

اوج حضور فولادی ها

سیزدهمین دوره از لیگ برتر که با قهرمانی فولادمردان خوزستان بود باعث آشتی دوباره مردم فوتبالی ترین استان کشور با این ورزش شد. فولاد در طول این دیدارها بارها هوادارانش را به ورزشگاه کشاند که یکی از پرتماشاگرترین دیدارهایش را می توان یکی مانده به هفته آخر لیگ برشمرد. در این روز هواداران فولاد که برای برپایی جشن قهرمانی از گوشه و کنار استان خود را به غدیر رسانده بودند، اگرچه در آن روز به خواسته شان دست نیافتند اما با حضور 95 درصدی خود نشان دادند که خوزستان و اهواز دیگر خانه دوم هیچ تیمی نیست.

فولادی ها پس از این در دیدارهای آسیایی نیز حضور چشمگیری داشتند و آخرین دیدار آنها که مقابل تیم السد و یاران رائول بود با حضور 48 هزار نفری در مجموع دیدارهای جام آسیا رکوردی جاودانه را برای آنها در آسیا ثبت کرد.

شماره ۱۲

در سال ۱۳۸۹ بنا به تصمیم‌گیری هیئت مدیره باشگاه قرار بر این شد که شماره ۱۲ به هواداران تیم اختصاص یابد و به هیچ بازیکنی داده نشود.بدین ترتیب فولاد بازیکن شماره ۱۲ ندارد و هواداران این تیم به عنوان یار دوازدهم فولاد خوزستان ، صاحب این شماره هستند.

فعال ترین هواداران
  • علی یزدانی > امتیاز نظرات : 687 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 1393 - مجموع امتیازات : 3191
  • بهزاد زراعت > امتیاز نظرات : 2 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 1277 - مجموع امتیازات : 2609
  • مژگان آقاجری > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 1227 - مجموع امتیازات : 2444
  • علی زراعت > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 1223 - مجموع امتیازات : 2541
  • رضا زراعت > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 1207 - مجموع امتیازات : 2418
  • عبدالقادر کامیاب > امتیاز نظرات : 55 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 1102 - مجموع امتیازات : 1828
  • فاطمه > امتیاز نظرات : 4 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 822 - مجموع امتیازات : 1818
  • سيد بابك > امتیاز نظرات : 2392 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 793 - مجموع امتیازات : 4298
  • ناصر رحيمي فر > امتیاز نظرات : 1119 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 384 - مجموع امتیازات : 2997
  • محمدرضا كريمي نژاد > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 329 - مجموع امتیازات : 1086
نظرات برگزیده
عباس مکوندی : سلام انتخاب قطبی برا فولاد و خوزستان گزینه بسیار عالی است --- عبدالقادر کامياب : زنده باد فولاد بهترین مربی افشین قطبی --- Amordad : سلام،ضمن خوشامدگویی به آقای قطبی،امیدوارم ایشان در فولاد موفق باشند و هواداران صبور فولاد را خوشحال کنند،فولاد در نیم فصل به خانه تکانی اساسی نیاز دارد.با احترام باید عرض کنم بعضی بازیکنان فعلی به هیچ عنوان در حد نام فولاد نیستند و بی انگیزه هستند. --- مصطفی : تبریک بی کران به همه هواداران و باشگاه فولاد. از تمام تعریف ها که بگذریم باید فکری برای از دست دادن فرصت های 100% گل کرد.به امید قهرمانی دوباره فولاد. --- محمد خلوصی : زنده باد فولاد و فولادی --- عزیز : ماشالله فولاد خوزستان ستاره خوزستان --- علی : اگر این حمایتها وهمدلی بین مجموعه باشگاه فولاد مستمر باشداحتمال کسب سهمیه آسیایی برای فولاد دور ازانتظار نیست. --- منصور : سلام : آقای نوید مظفری کارشناسی تیز بین وفنی وعالی وصدالبته باعدالت گل 100%صحیح فولاد را تایید کرد.جناب نوید مظفری توایران همین 1دونه است .اگه یکی دیگه مثلش داشتیم عالی میشد.ولی نداریم.درود برشرف آقای نوید مظفری.فردوسی پور خواست منحرفش کنه ولی بادیدن تکرای صحنه محکومش کرد. به این میگن داور بین المللی نه فغانی. --- منصور : سلام:بله .مسلمه کسانی که به بازیکن فولاد به هردلیلی فحاشی میکنن فولادی نیستند وحتماهوادار تیمهای دیگه هستند واز آمدن آقا رحیم به فولاد ناراحتند.کانون میتونه اینا راشناسایی کنه.وتحویل نیرو انتظامی بده.فحاشی جرم است وزندانی دارد.آقا رحیم کسانی که فحش دادند بی شخصیتی خود وخانواده شان را نشان دادند ودرواقع خودشون لایق این حرفها هستند.شما ناراحت نشید. --- ایمان : همه جوانان خوب بودن ولی آقای پورموسوی دروازه فولاد مطمئن نیست این بابت تخریب هیچکس نیست . ---