FooladFc.ir

سرمربی سابق تیم فولاد خوزستان درگذشت

 ملادن فرانچیچ، سرمربی سابق تیم فوتبال بزرگسالان فولاد خوزستان در سن 68 سالگی درگذشت.
به گزارش سایت باشگاه فولاد خوزستان، تیم فولاد خوزستان با هدایت این مربی کروات در چهارمین دوره از رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران (فصل 84-1383) با مجموع 64 امتیاز از 30 بازی اولین جام قهرمانی را کسب کرد. بی شك يكی از عوامل اصلی قهرمانی در این فصل، ملادن فرانچيچ بود كه با راهنمايی ها و تزريق روحيه‌ به بازيكنان جوان، نقش مهمی در موفقیت فولاد داشت.
 فرانچیچ کار مربیگری خود را به عنوان مربی نوجوانان اسلاون آغاز کرده بود و با فعالیت در رده های سنی پایه و فدراسیون فوتبال کرواسی رفته رفته به یکی از مربیان شاخص این کشور تبدیل شد. ملادن در ادامه دو نوبت هدایت تیم اسلاون بلوپو را بر عهده داشت و در خارج از کشور خود علاوه بر همکاری با فولاد خوزستان برای باشگاه های القادسیه، النهضه و الوطنی عربستان نیز مربیگری کرد.
او در یکی از آخرین مصاحبه های خود با رسانه های ایرانی گفته بود: "فولاد همیشه در قلب من خواهد بود. من هیچوقت وفاداری هواداران فولاد را فراموش نخواهم کرد که ما را در همه بازی‌ها تشویق و همراهی می‌کردند و از آن‌ها تشکر می‌کنم. ما در راه کسب اولین قهرمانی فولاد در لیگ برتر و به دست آوردن یک جام تاریخی برای این تیم مدیریت کردیم و توانستیم در این راه ۶۴ امتیاز بگیریم و در مقابل تیم‌های استقلال، پرسپولیس، ذوب‌آهن این عنوان را به دست آوریم. هیچوقت خوش آمدگویی هواداران در فرودگاه اهواز را فراموش نمی‌کنم و این اتفاق بسیار زیبا و محشر بود."
روحش شاد و یادش گرامی باد.

کد خبر : 10724 - چهارشنبه 18 خرداد 1401 - 14:56
© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به باشگاه فولاد خوزستان است