1401/05/17
7:56
Register

تبلیغاتسایر لیگ ها

آخرین اخبار

گفتگو

دوشنبه 23 فروردین 1400 16:45

هاشمی‌نسب: پرونده بازی با العین دیروز بسته شد

السد مدعی اصلی قهرمانی آسیاست

مربی تیم فولاد ایران می‌گوید پرونده بازی با العین برای این تیم بسته شده است و تمام تمرکز فولاد بر روی بازی برابر السد است.
مهدی هاشمی نسب در گفت‌وگو با سایت باشگاه فولاد خوزستان درباره پیروزی برابر العین، صعود به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا و دیدار مقابل السد قطر صحبت کرد.

*اگر موافق باشید از بازی برابر العین امارات صحبت کنیم. پیش از بازی تصور می‌کردید که با چنین نتیجه‌ای به پیروزی برسید؟
می‌دانستیم بازی سختی است. از هفته‌ها قبل از دیدار برابر العین و حتی حین برگزاری مسابقات لیگ برتر و جام حذفی، بازی‌های العین را آنالیز می‌کردیم. تا قبل از سفر به عربستان شش، هفت بازی این تیم را دیده بودیم و شناخت کاملی از العین داشتیم. پنج، شش بازی این تیم را هم همین جا تماشا کردیم و نکات کلیدی حریف را به بازیکنان گفتیم. نقاط ضعف و قوت تیم‌ حریف را بطور کامل به بازیکنان گوشزد کردیم و به اسم و شماره پیراهن درباره بازیکنان العین با بچه‌های خودمان حرف زدیم. خطوط سه‌گانه العین را هم به صورت جزیی و برای چند بار آنالیز کرده بودیم. می‌دانستیم بازی سختی پیش‌رو داریم اما خوشبختانه بازیکنان با حواس جمع و تمرکز بالا وارد زمین شدند. جدا از نتیجه‌ای که کسب شد، همیشه به دنبال چنین تمرکزی در بین بازیکنان بودیم. خوشبختانه در این بازی همه چیز خوب پیش رفت و توانستیم گل اول را به ثمر برسانیم و بعد از آن با کنترل بازی به گل‌های بعدی رسیدیم. می‌دانستیم از بازی چه می‌خواهیم و خدا را شکر با تلاش بازیکنان توانستیم به این پیروزی برسیم. واقعیت این است اگر قبل از بازی کسی می‌گفت چنین نتیجه‌ای می‌گیریم، این پیش‌بینی مثل یک شوخی می‌ماند ولی بازیکنان با تلاش‌ زیاد مزد زحمات، تمرکز و تاکتیک‌پذیری‌شان را گرفتند. جا دارد از همه بازیکنانی که بازی کردند، یا ذخیره بودند و کسانی که روی سکو بودند اما با قلب‌شان تیم‌ را همراهی کردند، تشکر کنم.

*لوسیانو پریرا در نشست خبری بعد از بازی گفت که بخوبی العین را آنالیز کرده بودید. حتما این کاری کردید به بازیکنان کمک زیادی کرد.
ما خط به خط و به صورت اختصاصی با بازیکنان صحبت کرده بودیم. درباره بازیکنان رودروی هم با بازیکنان خودمان حرف زده بودیم. فکر می‌کنم بازیکنان  خیلی خوب از وضعیت تیم حریف و بازیکنان مستقیم‌شان آگاهی داشتند.

*العین از نگاه سایت ترانسفرمارکت چهار برابر گرانقیمت‌تر از تیم شما بود اما در بازی این اختلاف قیمتی مشخص نبود و حتی بالعکس فولاد از نظر فنی چهار برابر العین بهتر بود.
قطعا در فوتبال پول همه چیز نیست. بارها دیده‌اید که بازیکنان ایرانی در شرایط سخت اتفاقاتی را رقم زدند که باعث تعجب شده است. می‌دانستیم العین از نظر مالی هزینه کرده‌ و بازیکنان میلیون دلاری دارد اما در رختکن هم به بازیکنان گفتیم که فرق ما با آنها در این است که ایرانی هستیم و تلاش و غیرت و تعصب می‌تواند به ما کمک کند. تمرکز خیلی زیادی داشتیم. خواستیم، بردیم و خوب هم بردیم.

*بعضی بازیکنان نظیر صالح حردانی برای نخستین بار در چنین مسابقاتی حاضر شدند اما تیم عملکرد خیلی خوبی داشت. چگونه این بازیکنان در تجربه نخست‌شان توانستند چنین نمایشی ارائه کنند؟
با بازیکنان صحبت‌های خیلی زیادی انجام شد. ما کادر فنی با تجربه‌ای داریم که میدان‌های به مراتب سختتری را پشت سر گذاشته‌اند و انتقال تجربیات اعضای این کادر به بازیکنان از نظر روحی و روانی کمک زیادی می‌کند. اگر هر کدام از اعضای کادر فنی یک تجربه‌شان را در اختیار این بازیکنان جوان قرار دهند، آنها نه تنها در این مسابقات بلکه در میادین بزرگتر از لیگ قهرمانان هم می‌توانند موفق شوند. من خودم همیشه به بازیکنان می‌گویم که از نظر فنی هیچ وقت ادعایی ندارم ولی واقعیت این است که می‌توانم از تجربیات و اشتباهاتی که داشته‌ام درس‌های بزرگی به بازیکنان بدهم. همیشه هم به آنها می‌گویم تفاوت بهترین بازیکنان با معمولی ترین بازیکنان پنج، شش ماه تمرین است. قبل از بازی با بازیکنان خیلی صحبت کردیم. با صالح حردانی هم حرف زدیم و خوشبختانه مثل بازیکنان دیگر عملکرد خیلی خوبی ارائه کرد.

*در مصاحبه‌های اخیر بازیکنان فولاد آنها تاکید می‌کنند که برد برابر العین را فراموش کرده‌اند و به فکر دیدار برابر السد هستند. چه کار می‌کنید که بازیکنان فولاد مغرور نشوند.
وقتی یک بازی را انجام می‌دهیم، معمولا تا دیدار بعدی پنج، شش روز فاصله داریم بازیکنان فرصت دارند دو روز از زحماتی که کشیده‌اند در کنار خانواده و دوستانشان لذت ببرند اما الان چون سه روز دیگر بازی داریم، فرصت آنچنانی برای شادی نداریم و در 24 ساعت پرونده آن بازی را بستیم. از دیروز روز دیگری برای ما شروع شد و با تمام قوا دوباره استارت زدیم تا بتوانیم برابر السدی که بیشتر از العین هزینه کرده با تمرکز بالا و آنالیز بیشتر نتیجه خوبی بگیریم. بنظرم السد مدعی اصلی قهرمانی در این رقابت‌هاست و باید تلاش کنیم عملکرد خوبی برابر این تیم ارائه کنیم. در اینجا باید  از آقای آذری تشکر کنم که قبل از بازی بخوبی شرایط را مدیریت کرد و به بازیکنان از نظر روحی و روانی خیلی کمک کرد که این باور را در خودشان ایجاد کنند که می‌توانیم برابر العین به موفقیت برسیم. پارسال از ابتدای حضورش در فولاد مدام تاکید می‌کرد که این تیم شخصیت کسب سهمیه آسیا را دارد که در نهایت هم این اتفاق افتاد. قبل از این بازی هم در چندین جلسه آقای آذری تاکید می‌کرد العین را می‌بریم و راحت هم می‌بریم که برای من به عنوان عضوی از کادر فنی کمی سخت بود بتوانیم براحتی در این بازی به پیروزی برسیم اما آقای آذری با انگیزه‌ای که به بازیکنان داد آنها توانستند عملکرد خیلی خوبی ارائه دهند. همانطور که  گفتم پرونده بازی با العین برای ما دیروز بسته شد و تمام تمرکزمان روی بازی با السد است تا بتوانیم بازی خوبی ارائه کنیم. قبل از بازی هم ما در کادر فنی و هم آقای آذری به بازیکنان تاکید کردیم که دنبال این نیستیم که شما را برای گرفتن نتیجه تحت فشار بگذاریم و تنها دنبال ارائه یک بازی خوب هستیم و همینطور هم شد. همیشه قبل از بازی‌های لیگ هم به بازیکنان تاکید می‌کنیم دنبال این هستیم بازی خوب و شرافتمندانه‌ای انجام بدهیم.


*می‌دانید السد بدون باخت قهرمان لیگ قطر شده است و بازیکنان میلیون دلاری زیادی دارد. چه شناختی از السد دارید؟
در این روزها مشغول بازی‌های این تیم هستیم و تلاش داریم بازیکنان را از لحاظ ذهنی آماده کنیم. با توجه به نزدیکی بازی‌ها نمی‌شود تمرین آنچنانی انجام داد. اما با آنالیز باید بازیکنان را بلحاظ ذهنی آماده کنیم تا با تمرکز بالا وارد زمین شوند. می دانیم السد بازیکنان بزرگی دارد و در هر سه خطوط بازیکنان اسمی دارند. مربی آنها ژاوی است که آینده سرمربیگری بارسلوناست و می‌دانیم تیم‌های بزرگ کشورمان خاطرات خوبی از السد ندارند.

*وقتی فولاد در لیگ بازی دارد بخاطر عملکرد خوبی که فصل قبل داشتید معمولا تیم‌ها مقابل شما بازی بسته‌ای ارائه می‌کنند اما داستان لیگ قهرمانان متفاوت است و تیم‌ها باز بازی می‌کنند. این به نفع شماست یا به ضرر شما؟

قطعا به سود ماست. نوع بازی العین و نتیجه‌ای که رقم خورد را دیدید. شرایط فوتبال ایران خیلی فرق می‌کند. آخرین بازی ما در لیگ برابر آلومینیوم بود که یکی از بدترین بازیهای دو سال اخیرمان رقم خورد ولی یک هفته بعد در آسیا نمایشی ارائه کردیم که کمتر کسی فکر می‌کرد. در کل فکر می‌کنم شرایط فوتبال ایران متفاوت است. نه تنها فولاد بلکه هر تیمی از ایران به لیگ قهرمانان آسیا می‌آید می‌تواند کیفیت بهتری از خودش ارائه کند.

*بعد از بازی تصاویری از نیمکت و رختکن فولاد منتشر شد که نشان‌دهنده اتحاد تیمی فولاد بود. چطور این وضعیت در فولاد حاکم شده است؟

سلسله مراتب در تیم ما خیلی مهم است. از آقای آذری و جواد نکونام تا بقیه همه همسو و همدل هستند و اگر همدل نباشیم در کارمان دست انداز به‌وجود می‌آید اما فکر می‌کنم بسیار فراتر از آنچه مردم و هواداران می‌بینند تیم ما متحد و یکدل است. یکی از رموز موفقیت ما همین است. پارسال به ویژه اواخر فصل از نظر همدلی یک تیم رویایی شدیم که توانستیم در پایان سهمیه هم بگیریم. امسال هم خدا را شکر همه بازیکنان با هم همدل و رفیق هستند و ان‌شاءا... برای موفقیت فولاد تلاش می‌کنند. جا دارد بعنوان عضوی از کادر فنی از رییس کارخانه، هیات مدیره محترم و آقای آذری و بازیکنان که با تمام وجود برای نام فولاد می‌جنگند، تشکر کنم.


*بعد از این برد در این خصوصا خوزستان و اهواز خیلی از مردم خوشحال شدند.
در بحث ورزش اصلی‌ترین دلخوشی مردم خوزستان فوتبال است و خوشحالی کمترین حقی است که آنها از فوتبال دارند.

ارسال نظر
توجه : نظرات حاوی توهین،افترا،اتهام و ... به اشخاص حقیقی و حقوقی، نظرات شعارگونه مانند مرگ، درود و مشابه آنها و همچنین نظرات طولانی تر از 500 حرف به هیچ وجه منتشر نخواهد شد.

هر نظر = امتیاز برای اعضای سایت. بیشتر بدانیم
 
 
 

نظرات شما (0 نظر تا کنون)

  
فعال ترین هواداران
  • علی یزدانی > امتیاز نظرات : 686 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 1057 - مجموع امتیازات : 2854
  • بهزاد زراعت > امتیاز نظرات : 2 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 970 - مجموع امتیازات : 2302
  • رضا زراعت > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 920 - مجموع امتیازات : 2131
  • علی زراعت > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 901 - مجموع امتیازات : 2219
  • مژگان آقاجری > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 890 - مجموع امتیازات : 2107
  • عبدالقادر کامیاب > امتیاز نظرات : 55 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 808 - مجموع امتیازات : 1534
  • فاطمه دهقان > امتیاز نظرات : 4 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 673 - مجموع امتیازات : 1669
  • سيد بابك صالحي > امتیاز نظرات : 2392 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 621 - مجموع امتیازات : 4126
  • ناصر رحيمي فر > امتیاز نظرات : 1119 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 384 - مجموع امتیازات : 2997
  • محمدرضا كريمي نژاد > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 316 - مجموع امتیازات : 1073
نظرات برگزیده
عباس مکوندی : سلام انتخاب قطبی برا فولاد و خوزستان گزینه بسیار عالی است --- عبدالقادر کامياب : زنده باد فولاد بهترین مربی افشین قطبی --- Amordad : سلام،ضمن خوشامدگویی به آقای قطبی،امیدوارم ایشان در فولاد موفق باشند و هواداران صبور فولاد را خوشحال کنند،فولاد در نیم فصل به خانه تکانی اساسی نیاز دارد.با احترام باید عرض کنم بعضی بازیکنان فعلی به هیچ عنوان در حد نام فولاد نیستند و بی انگیزه هستند. --- مصطفی : تبریک بی کران به همه هواداران و باشگاه فولاد. از تمام تعریف ها که بگذریم باید فکری برای از دست دادن فرصت های 100% گل کرد.به امید قهرمانی دوباره فولاد. --- محمد خلوصی : زنده باد فولاد و فولادی --- عزیز : ماشالله فولاد خوزستان ستاره خوزستان --- علی : اگر این حمایتها وهمدلی بین مجموعه باشگاه فولاد مستمر باشداحتمال کسب سهمیه آسیایی برای فولاد دور ازانتظار نیست. --- منصور : سلام : آقای نوید مظفری کارشناسی تیز بین وفنی وعالی وصدالبته باعدالت گل 100%صحیح فولاد را تایید کرد.جناب نوید مظفری توایران همین 1دونه است .اگه یکی دیگه مثلش داشتیم عالی میشد.ولی نداریم.درود برشرف آقای نوید مظفری.فردوسی پور خواست منحرفش کنه ولی بادیدن تکرای صحنه محکومش کرد. به این میگن داور بین المللی نه فغانی. --- منصور : سلام:بله .مسلمه کسانی که به بازیکن فولاد به هردلیلی فحاشی میکنن فولادی نیستند وحتماهوادار تیمهای دیگه هستند واز آمدن آقا رحیم به فولاد ناراحتند.کانون میتونه اینا راشناسایی کنه.وتحویل نیرو انتظامی بده.فحاشی جرم است وزندانی دارد.آقا رحیم کسانی که فحش دادند بی شخصیتی خود وخانواده شان را نشان دادند ودرواقع خودشون لایق این حرفها هستند.شما ناراحت نشید. --- ایمان : همه جوانان خوب بودن ولی آقای پورموسوی دروازه فولاد مطمئن نیست این بابت تخریب هیچکس نیست . ---