1400/02/23
13:20
Register

تبلیغاتسایر لیگ ها

آخرین اخبار

گزارش

شنبه 14 اردیبهشت 1398 15:44

افشین قطبی مطرح کرد:

برای ماندن در فولاد شرط نگذاشتم، بازیکنان جوان برای ورود به تیم اصلی نیاز به تجربه و زمان دارند

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان با بیان اینکه شرطی برای تمدید قراردادش با این تیم نداشته است، گفت: باشگاه دوست دارد با من ادامه کار بدهد و ما هم استقبال کردیم.

به گزارش سایت باشگاه فولاد خوزستان، افشین قطبی درباره ارزیابی اش از عملکرد تیم فولاد خوزستان و اینکه تا چه اندازه به اهدافش در این تیم رسیده است، گفت: دوست داشتیم در رقابت قهرمانی باشیم. باشگاه در 14 بازی اول امتیاز کمی داشت ولی احساس کردم با انرژی و تجربه ام شاید بتوانم این کار را انجام بدهم. اتفاقات مختلفی رخ داده و نتایج خوبی هم گرفتیم ولی در چند مسابقه نتوانستیم با برد از زمین خارج شویم. برای همین نگران و ناراحت هستم چون به اندازه کافی موقعیت ساختیم و به اندازه کافی توانستیم بازی را کنترل کنیم اما نتیجه دلخواهمان را بدست نیاوردیم.

وی همچنین درباره دیدگاهش نسبت به استفاده از بازیکنان جوان اظهار داشت: شاید از حرف های من درخصوص بازیکنان جوان برداشت های متفاوتی شده باشد. وقتی یک بازیکن جوان از تیم امید به تیم دوم و تیم اول باشگاه می آید؛ اینها قدم هایی هستند که خیلی باید با احتیاط و برنامه ریزی و در زمان مناسب انجام شود. تیم آژاکس در این زمینه خیلی مطرح است چرا که نتایج خوبی با جوانان بدست می آورد ولی اگر شما برنامه ریزی این باشگاه را بررسی کنید متوجه یک هدف مشخص در این ساختار می شوید. برای آنها خیلی مهم است که در طول یک فصل یک جوان 18 ساله را به تیم اصلی بیاورند و در این صورت به اهدافشان رسیده اند. آژاکسی ها سعی می کنند بازیکنانی که این شرایط را ندارند را به تیم های دیگر به صورت قرضی انتقال دهند و بیشتر تقویتشان کنند تا برای آینده آماده شوند.

وی در ادامه افزود: به نظر من بازیکنان ایرانی، خصوصا در رده امید استعدادهای خیلی زیادی دارند اما آنها نیاز به تجربه و زمان دارند تا از نظر فنی و روحی بتوانند به تیم اصلی اضافه شوند و به تیم و مربی کمک کنند. وقتی من به فولاد آمدم واقعا شرایط به گونه ای نبود که بتوانیم از آکادمی یک بازیکن جدید به تیم اصلی بیاوریم. ایلی استان، مربی قبلی فولاد سعی کرد از بازیکنان جوان استفاده کند. فکر میکنم ایشان در 6 بازی نتوانست بیش از 3 امتیاز کسب کنند و این موضوع باعث دلخوری باشگاه شد و ایشان اخراج شد.

افشثین قطبی در ادامه اظهار داشت: وظیفه من این هست که تشخیص دهم که چه زمانی از چه بازیکنانی استفاده کنم که بتوانم نتایج خوبی برای باشگاه و هواداران کسب کنم. قطعا این وظیفه خیلی سختی هست، همه مربیان دوست دارند که از بازیکنان سالم، جوان و با انرژی بیشتری استفاده کنند ولی تشخیص دادن این زمان خیلی مهم است.

وی در پاسخ به اینکه چرا کسب نتایج فولاد در زمان حضور وی سینوسی بوده، اظهار داشت: یک بازیکن می تواند یک گل بزند، یک تیم می تواند یک بازی را ببرد و یک باشگاه می تواند قهرمانی را به خود اختصاص دهد و این مجموعه خیلی بزرگ است. در یک باشگاه خیلی کارها و تخصص های مختلف وجود دارد. وقتی فولاد را برداشتم از دفاع شروع کردیم. ما خوب دفاع را بستیم و توانستیم در ضد حمله و حرکت های سرعتی نتایج خوبی بیاریم و بعد که تیم خیلی پیشرفت کرد و شروع کرد به کنترل کردن بازی و ساختن موقعیت های بیشتر، تیم ها با دفاع پرشمار بازی بسته تری مقابل ما انجام دادند. وقتی ما بازی ها را کنترل کردیم، سبک بازی ما بازتر شد و تیم های دیگر مثل بازی با استقلال ما را شکست دادند. ما خیلی موقعیت داشتیم اما 3 بر 1 شکست خوردیم. به نظر من این موضوع طبیعی است؛ وقتی یک تیم مهره های زیادی برای رفتن در جاده قهرمانی ندارد و بازیکن باکیفیتی برای جایگزینی بازیکنان مصدوم ندارد باعث می شود که نتایج اینگونه رقم بخورد. ما به اندازه کافی نتوانستیم تیمی داشته باشیم که در 16 بازی نتایج لازم را کسب کند. فکر کنم همه کارشناسان و فوتبال دوستان می دانند که در نیم فصل دوم همیشه سخت تر است که نتیجه بیاوریم و ما تنها در صورت پیروزی در همه بازی ها می توانستیم به قهرمانی برسیم.

سرمربی تیم فولاد خوزستان درباره اینکه آیا شروطی برای فصل بعد گذاشته است؟ تصریح کرد: باشگاه دوست دارد با من ادامه کار بدهد. ما هم استقبال کردیم. منتظر زمان مناسبی بودیم تا صحبت‌های جدی برای جزئیات داشته باشیم. من کسی نیستم که برای ماندن یا رفتن شرط بگذارم. وقتی دو گروه می‌خواهند همکاری کنند باید دوستانه تمام جزئیات را بررسی و راه حل‌ها را مشخص کنند.

 

ارسال نظر
توجه : نظرات حاوی توهین،افترا،اتهام و ... به اشخاص حقیقی و حقوقی، نظرات شعارگونه مانند مرگ، درود و مشابه آنها و همچنین نظرات طولانی تر از 500 حرف به هیچ وجه منتشر نخواهد شد.

هر نظر = امتیاز برای اعضای سایت. بیشتر بدانیم
 
 
 

نظرات شما (2 نظر تا کنون)

علی
دوشنبه 16 اردیبهشت 1398 11:46 AM
باسلام. دو ایراد به ورزشگاه فولاد 1 وقتی پشت نیمکت یکی از تیم ها میشینی وقتی توپ در کنار خط هستش نیمکت تیم ها اجازه دیدن بازی و نمیدن 2 وقتی روبروی جایگاه میشینی این دفعه تبلیغات اجازه دین بازی در لب خط رو نمیدن خواهشمند است نسبت به مطرح کردن این دو موضوع به مسئولین اقدام کنید. باتشکر و آرزوی موفقیت

محمدحسین صادقی
یک شنبه 15 اردیبهشت 1398 7:03 PM
افشین امپراطور

 1  
فعال ترین هواداران
  • علی یزدانی > امتیاز نظرات : 671 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 654 - مجموع امتیازات : 2436
  • بهزاد زراعت > امتیاز نظرات : 2 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 614 - مجموع امتیازات : 1946
  • رضا زراعت > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 612 - مجموع امتیازات : 1823
  • مژگان آقاجری > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 593 - مجموع امتیازات : 1810
  • علی زراعت > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 591 - مجموع امتیازات : 1909
  • عبدالقادر کامیاب > امتیاز نظرات : 55 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 450 - مجموع امتیازات : 1176
  • فاطمه دهقان > امتیاز نظرات : 4 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 439 - مجموع امتیازات : 1435
  • سيد بابك صالحي > امتیاز نظرات : 2392 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 407 - مجموع امتیازات : 3912
  • ناصر رحيمي فر > امتیاز نظرات : 1119 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 384 - مجموع امتیازات : 2997
  • محمد تقی محب > امتیاز نظرات : 5 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 196 - مجموع امتیازات : 536
نظرات برگزیده
عباس مکوندی : سلام انتخاب قطبی برا فولاد و خوزستان گزینه بسیار عالی است --- عبدالقادر کامياب : زنده باد فولاد بهترین مربی افشین قطبی --- Amordad : سلام،ضمن خوشامدگویی به آقای قطبی،امیدوارم ایشان در فولاد موفق باشند و هواداران صبور فولاد را خوشحال کنند،فولاد در نیم فصل به خانه تکانی اساسی نیاز دارد.با احترام باید عرض کنم بعضی بازیکنان فعلی به هیچ عنوان در حد نام فولاد نیستند و بی انگیزه هستند. --- مصطفی : تبریک بی کران به همه هواداران و باشگاه فولاد. از تمام تعریف ها که بگذریم باید فکری برای از دست دادن فرصت های 100% گل کرد.به امید قهرمانی دوباره فولاد. --- محمد خلوصی : زنده باد فولاد و فولادی --- عزیز : ماشالله فولاد خوزستان ستاره خوزستان --- علی : اگر این حمایتها وهمدلی بین مجموعه باشگاه فولاد مستمر باشداحتمال کسب سهمیه آسیایی برای فولاد دور ازانتظار نیست. --- منصور : سلام : آقای نوید مظفری کارشناسی تیز بین وفنی وعالی وصدالبته باعدالت گل 100%صحیح فولاد را تایید کرد.جناب نوید مظفری توایران همین 1دونه است .اگه یکی دیگه مثلش داشتیم عالی میشد.ولی نداریم.درود برشرف آقای نوید مظفری.فردوسی پور خواست منحرفش کنه ولی بادیدن تکرای صحنه محکومش کرد. به این میگن داور بین المللی نه فغانی. --- منصور : سلام:بله .مسلمه کسانی که به بازیکن فولاد به هردلیلی فحاشی میکنن فولادی نیستند وحتماهوادار تیمهای دیگه هستند واز آمدن آقا رحیم به فولاد ناراحتند.کانون میتونه اینا راشناسایی کنه.وتحویل نیرو انتظامی بده.فحاشی جرم است وزندانی دارد.آقا رحیم کسانی که فحش دادند بی شخصیتی خود وخانواده شان را نشان دادند ودرواقع خودشون لایق این حرفها هستند.شما ناراحت نشید. --- ایمان : همه جوانان خوب بودن ولی آقای پورموسوی دروازه فولاد مطمئن نیست این بابت تخریب هیچکس نیست . ---