1403/03/28
12:52
Register

تبلیغاتسایر لیگ ها

آخرین اخبار

گزارش

دوشنبه 01 اردیبهشت 1393 1:46

نگاهی به جنبه های مختلف قهرمانی فولاد خوزستان در لیگ برتر

ایجاد شور ونشاط در جامعه کار ساده ای نیست

کارشناسان ورزش فوتبال معتقدند: قهرمانی تیم فوتبال فولاد خوزستان در سیزدهمین دوره مسابقات لیگ برتر باشگاه های ایران ناشی ازعواملی چون اجرای مدیریت صحیح، بهره گیری ازاستعدادهای منطقه، کادرفنی مجرب و وارد نشدن به مسایل حاشیه ای بوده که در تحقق امیدها و آرزوهای آن نقش موثری داشته اند.
به گزارش سایت باشگاه فولاد خوزستان، خبرگزاری (ایرنا) در گزارشی نوشته است: موضوع اجرای مدیریت صحیح نخستین عامل مهم در کسب این پیروزی است زیرا تشکیلاتی در اجرای برنامه های خود موفق خواهد بود که سرمنشا آن مدیریت خوب و تدارک برنامه مدون و مناسب باشد.
دانشیار دانشکده تربیت بدنی وعلوم ورزشی دانشگاه شهیدچمران با گرایش فیزیولوژی ورزش می گوید: براساس شناختی که من از سیف الله دهکردی مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان دارم وی فردی است که اصول مدیریت را می داند درکار فوتبال مجرب وتوانمند و تابع برنامه است.
دکترˈعبدالحمید حبیبیˈ افزود: مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان شخصی است که تمام مراحل فوتبال از بازیکنی تا مربیگری را پشت سرگذاشته و اشخاصی را هم که بیاری خود طلبد می کند کلا فوتبالی و از جنس فوتبال هستند.
وی به مساله وجود استعداد های فوتبالی درخوزستان اشاره کرد و گفت: استان خوزستان سرشار ازاستعدادهای ورزش بخصوص فوتبال است، چه درگذشته وچه حال وچهره شدن استعدادهای خوزستان این موضوع را ثابت کرده اما آنچه که مهم است شناخت و تربیت این استعدادهاست که مدیریت باشگاه فولاد با تشکیل تیمهای پایه نسبت به این مساله اهتمام دارد.


این دانشیار علوم ورزشی دانشگاه شهید چمران اهواز خاطرنشان کرد که برنامه ریزی و سرمایه گذاری چند سال اخیر از دیگر هوامل قهرمانی تیم فولاد خوزستان در لیگ برتر ایران است این برنامه ریزی مهم را نه تنها در تیم بزرگسالان بلکه درتیمهای پایه این باشگاه ناظر هستیم.
دکتر حبیبی افزود: البته این راهم نباید فراموش کرد، دهکردی کادرفنی را که به خدمت گرفته ازجمله حسین فرکی ، احمد خداداد ، نعیم سعداوی ، دارستانی و کورش بختیاری زاده همگی از افراد توانمند وآگاه به علم روز فوتبال هستند و کارخودرا برپایه اصول علمی دنبال می کنند.
وی با اشاره به امور حاشیه ای و اثرات منفی آن گفت: ما وقتی روند کاری باشگاه فولاد خوزستان را دنبال می کنیم چنین چیزی را مشاهده نمی کنیم و مدیرعامل آن ضمن دورکردن حاشیه ها ازاین باشگاه کمتر شاهدیم که وی وقت خودرا در مصاحبه و صفحات مطبوعات بگذراند.حبیبی به نقش اقتصادی ورزش بخصوص فوتبال پرداخت و افزود: فوتبال امروز یکی از ارکان مهم اقتصادی در جهان بشمار می رود که اگر بخوبی و آگاهانه به آن پرداخته شود می توان از طریق آن زمینه کارهای اقتصادی و ایجاد اشتغال را در جامعه فراهم کرد و تیم فولاد با این قهرمانی درحال ایجاد چنین زمینه ای است.

استادیار ورزش دانشگاه شهید چمران با اشاره به تاثیرات قهرمانی باشگاه فولاد خوزستان و نشاطی که ازاین بابت درجامعه ایجاد کرده گفت: ایجاد شور ونشاط در جامعه کار ساده ای نیست و از عهده فقط یک دستگاه بر نمی آید بطوری که در جوامع غربی حاضرند دلارهای زیادی هزینه کنند تا چنین شور ونشاطی درمردم فراهم شود.
دکتر حبیبی افزود: حال که چنین زمینه ای با قهرمانی تیم فوتبال فولاد پیش آمده و ضمن بیرون آمدن خانواده ها ازخانه برای ابراز شادی، جا دارد استاندار ورزشکار و ورزشدوست خوزستان هرچه بیشتر به امر سرمایه گذاری درورزش و دوری جوانان از انحرافات اهتمام داشته باشد.


سرمربی پیشین تیم فوتبال صنعت نفت آبادان نیز در این خصوص گفت: قهرمانی سیزدهمین دوره لیگ برترفوتبال باشگاه های ایران ازچند جنبه قابل تامل و بررسی است.
ˈعلی فیروزی ˈ افزود: نخست وجود برنامه ریزی، همانطور که می دانیم مجموعه کنونی باشگاه فولاد خوزستان از یک برنامه ریزی صحیح شکل گرفته و برنامه چشم انداز آن و آینده آن هدفگذاری شده است.
وی به تشکیل آکادمی بزرگ فوتبال با هدف شناسایی و پرورش استعدادها توسط این باشگاه اشاره کرد و گفت که این مدرسه فوتبال در چند سال گذشته فوتبالیستهای زیادی را به ورزش فوتبال ایران معرفی کرده که همگی در تیمهای پایه این باشگاه پرورش یافته اند.
فیروزی افزود: مساله قابل تامل دیگر وجود تیم مدیریتی فولاد است که از دو منظر قابل بررسی است، یک تیم مدیریتی پنهان یا پشت صحنه که کاردرآمد زایی، اقتصادی، تامین منابع مالی و برنامه ریزی برای زیرساختها و تجهیزات و احداث فضای ورزشی را بصورت حرفه ای انجام می دهد.دوم مدیریت اجرایی و فنی تیم که این دومی بخوبی بر منابع انسانی موجود مدیریت کرده، و باید عنوان کرد این مدیریت بیشترین سهم و تاثیر را در موفقیتهای باشگاه فولاد خوزستان داشته و مشاهده می کنیم که هرکادر فنی که در تیم فولا قرار گرفته بدلیل اینکه هیچگونه حاشیه و جنجالهایی که اکثر تیمهای فوتبال را آزار می دهد در کنار خود ندیده و آنان فقط برروی کارفنی خود تمرکز داشته اند.
وی گفت: این چیزی است که مدیریت باشگاه فولاد خوزستان سیف الله دهکردی آن را بخوبی حل کرده و هرکسی در جایگاهش به وظایف خود عمل می کند و ازخارج باشگاه عوامل مختلف مانند سایرباشگاه ها نمی توانند در امور این باشگاه خلیلی وارد کنند.

فیروزی که در گذشته خود بعنوان مربی درتیم فوتبال فولاد خوزستان انجام وظیفه کرده با وضعیت این باشگاه کاملا آشناست و در این ارتباط افزود: این باشگاه برای گزینش کادر فنی و مربیان خود شیوه خاصی دارد و افرادی را درراس کادرفنی این تیم قرارمی دهد که دارای چند ویژگی بوده ازجمله داشتن استعداد کار با جوانان، آرامش و خوشناسی و ارتباط با مدیریت باشند.بنا به اظهار وی درمسابقات اخیر لیگ برتر حسین فرکی و سایر کادرفنی با آرامش خاص و با تغییر تاکتیکی اندکی در بازیکنان فولاد نسبت به دوسال گذشته وبا یک بدنسازی خوب توانست این تیم را به قهرمانی برساند.فیروزی گفت: آن چیزی که درباشگاه فولاد خوزستان جالب اتفاق افتاده است به جز بازیکنان جوان که همگی از محصولات آکادمی فولاد هستند، درانتخاب بازیکنان وارداتی به نحوی عمل می شود که بازیکنان خوب جذب شده که دارای شخصیت و تواناییهای فنی بالایی بوده اند و چنانچه در تیم سابق خودجایگاهشان را از دست داده بودند در تیم فولاد بخاطر فضای سالم رقابتی و بدون حاشیه به سطح اول فوتبال بازگشتند، بازیکنانی مثل یحیی گل محمدی، غلامرضا رضایی و سوشامکانی در همین رده قرار دارند.

 

سرمربی تیم لیگ برتری نفت مسجدسلیمان در ارتباط با موفقیت باشگاه فولاد خوزستان درکسب عنوان اولی لیگ برتر ایران گفت: کسب این عنوان مربوط به امسال یا پارسال نبوده بلکه فولاد خوزستان یک باشگاه با برنامه است که از چندسال قبل برای رسیدن به چنین جایگاهی برنامه ریزی کرده است.ˈبهروز مکوندیˈ افزود: مدیریت باشگاه فولاد خوزستان هر آنچه را که به سود فوتبال است برنامه ریزی و اجرا می کند و یکی ازعلل موفقیت فولاد بهره گرفتن از همین روحیه است.
سرمربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان در مورد کادرفنی باشگاه فولاد خوزستان گفت: این باشگاه از کادرفنی مجرب وتوانمندی سود می برد که با فوتبال روز کاملا آشنا هستند.
وی افزود: یکی از مسایلی که به تیمها ضربه می زند موضوع حاشیه است بطوری که اطلاع داریم مدیریت باشگاه به گونه ای عمل می کند که دراطراف این باشگاه حاشیه نباشد و همانطور که شاهدیم یکی از موفقیتهای تیم فوتبال فولاد خوزستان نبود حاشیه دراطراف این تیم است.
مکوندی با اشاره به نقش تماشاگران درپیروزهای تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: تماشاگران در روند موفقیت این تیم نقش موثری داشته و دارند بطوریکه به رغم اینکه تیم فوتبال فولاد در جریان بازی ازحریف خود عقب می افتاد تماشاگران بجای دست برداشتن ازحمایت تیم خود، به شدت تیم شهرشان را تشویق کرده که با این امر ضمن نشان دادن فرهنگ بالای ورزشی موجبات پیروزی تیم را برابر حریفان فراهم می کرد.مدیرکل ورزش وجوانان خوزستان دراین مورد گفت: موفقیت باشگاه فولاد خوزستان حول یک اصل می چرخد و آن آرامش حاکم بر فضای ورزشی این باشگاه و دور بودن ازمسایل حاشیه ای است.
ˈفریبرز کیانی زادهˈ افزود: مدیریت باشگاه با کوله باری از تجربه سهم زیادی در اداره و بوجود آوردن آرامش در این باشگاه دارد که این مساله بر کسی پوشیده نیست.
وی گفت: وجود مربیان با تجربه و اخلاق مداری چون فرکی و دیگر اعضا کادرفنی که همراه کننده مدیریت باشگاه هستند از نقاط قوت باشگاه فولاد خوزستان محسوب می شوند.
مدیرکل ورزش وجوانان خوزستان افزود: از دیگر فاکتورهای موفقیت فولاد را می توان به وجود بازیکنان فنی و توانمند و نیز تماشاگران با وفا به باشگاه است که در سرما وگرما تیم خودرا مورد حمایت فرارمی دهند.
وی گفت: از آنچه دراین موفقیت نباید بی تفاوت گذشت مساله حمایت مهندس شریفی مدیرعامل شرکت فولاد واعضا هیات مدیره آن است که امروز با جانبداری وپشتیبانی خود یکی از بهترین باشگاه های ورزشی ایران و آسیا را بوجود آورده اند.

منبع خبر : ایرنا

ارسال نظر
توجه : نظرات حاوی توهین،افترا،اتهام و ... به اشخاص حقیقی و حقوقی، نظرات شعارگونه مانند مرگ، درود و مشابه آنها و همچنین نظرات طولانی تر از 500 حرف به هیچ وجه منتشر نخواهد شد.

هر نظر = امتیاز برای اعضای سایت. بیشتر بدانیم
 
 
 

نظرات شما (4 نظر تا کنون)

فولادیهای شوشتر
سه شنبه 02 اردیبهشت 1393 10:05 PM
سلطان لیگ ایران...فولاد خوزستان طلای ناب ایران...فولاد خوزستان

فولادیهای اندیمشک
سه شنبه 02 اردیبهشت 1393 1:30 PM
خوزستان مهد فوتبال ایران

اسماعيل از تهران
دوشنبه 01 اردیبهشت 1393 5:09 PM
فولاد خوزستان = آينده فوتبال ايران

فولادیهای دزفول
دوشنبه 01 اردیبهشت 1393 4:40 PM
فولاد♥♥♥

 1  
فعال ترین هواداران
  • علی یزدانی > امتیاز نظرات : 688 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 1740 - مجموع امتیازات : 3539
  • بهزاد زراعت > امتیاز نظرات : 2 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 1543 - مجموع امتیازات : 2875
  • مژگان آقاجری > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 1500 - مجموع امتیازات : 2717
  • علی زراعت > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 1463 - مجموع امتیازات : 2781
  • رضا زراعت > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 1458 - مجموع امتیازات : 2669
  • عبدالقادر کامیاب > امتیاز نظرات : 55 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 1323 - مجموع امتیازات : 2049
  • فاطمه > امتیاز نظرات : 4 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 822 - مجموع امتیازات : 1818
  • سيد بابك > امتیاز نظرات : 2392 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 793 - مجموع امتیازات : 4298
  • ناصر رحيمي فر > امتیاز نظرات : 1119 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 384 - مجموع امتیازات : 2997
  • محمدرضا كريمي نژاد > امتیاز نظرات : 0 - امتیاز پیش بینی فصل جاری : 329 - مجموع امتیازات : 1086
نظرات برگزیده
کسی که حقشو نگرفت : استعداد یابیتون شرافتمندانه بود خسته نباشید عرض میکنیم😉 --- امیرعلی : آرزوی موفقیت برای همه تیم ها --- حسین علینژاد : بازیکن بسیار فنی با فهم فوتبالی بالا قطعا یکی از مهره های کلید فولاد خواهد بود --- عباس مکوندی : سلام انتخاب قطبی برا فولاد و خوزستان گزینه بسیار عالی است --- عبدالقادر کامياب : زنده باد فولاد بهترین مربی افشین قطبی --- Amordad : سلام،ضمن خوشامدگویی به آقای قطبی،امیدوارم ایشان در فولاد موفق باشند و هواداران صبور فولاد را خوشحال کنند،فولاد در نیم فصل به خانه تکانی اساسی نیاز دارد.با احترام باید عرض کنم بعضی بازیکنان فعلی به هیچ عنوان در حد نام فولاد نیستند و بی انگیزه هستند. --- مصطفی : تبریک بی کران به همه هواداران و باشگاه فولاد. از تمام تعریف ها که بگذریم باید فکری برای از دست دادن فرصت های 100% گل کرد.به امید قهرمانی دوباره فولاد. --- محمد خلوصی : زنده باد فولاد و فولادی --- عزیز : ماشالله فولاد خوزستان ستاره خوزستان --- علی : اگر این حمایتها وهمدلی بین مجموعه باشگاه فولاد مستمر باشداحتمال کسب سهمیه آسیایی برای فولاد دور ازانتظار نیست. ---